Зеленський обговорив з Меркель наступні кроки щодо Ірану, Донбасу і ГТС

16:43, 15.01.2020
Зеленський обговорив з Меркель наступні кроки щодо Ірану, Донбасу і ГТС

Президент Володимир Зеленський у телефонній розмові з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель обговорив основні міжнародні проблеми України.

 

Про це пише сайт президента.

 

Глава Української держави сказав, що очікує на ефективне розслідування та притягнення до кримінальної відповідальності винних у збитті літака МАУ в Ірані, а також на компенсації сім’ям загиблих і компанії-перевізнику.

 

У зв'язку з цим Зеленський закликав Німеччину політично сприяти цьому процесу.

 

Коментуючи нещодавні домовленості щодо транзиту російського газу через Україну, Меркель зауважила, що наступним завданням є забезпечення збільшення інвестицій в українську ГТС для підвищення її конкурентоспроможності.

 

Також український президент розповів німецькому канцлеру, що наразі ведеться робота над формуванням чергових списків для звільнення з полону на Донбасі.

 

Крім того, він зауважив, що на наступних консультаціях Тристоронньої контактної групи в Мінську 16 січня українська сторона "активно працюватиме над просуванням додаткових заходів для повного та всеосяжного припинення вогню".

 

Зеленський повідомив, що українська сторона вже визначила перелік трьох додаткових ділянок розведення сил і засобів.

 

Як повідомляла УМ,  29 грудня 2019 року в рамках обміну з угрупованнями "ДНР" і "ЛНР", яких підтримує Росія, з ОРДЛО на підконтрольну Україні територію повернулися 76 людей. Київ видав окупантами Донбасу 124 осіб.