Медведчука можуть позбавити почесного звання заслуженого юриста

17:11, 16.12.2019
Медведчука можуть позбавити почесного звання заслуженого юриста

Президент України Володимир Зеленський має розглянути петицію про зняття звання заслуженого юриста з депутата ОПЗЖ Віктора Медведчука, яка набрала необхідну кількість підписів.
 
 

Відповідна петиція оприлюднена на сайті президента.

 

Петиція вимагає скасування указу президента № 422/92 від 18.08.1992 в частині присвоєння Медведчуку звання "Заслужений юрист України".

 

Підставою для зняття звання є те, що, за висновком дослідження, Медведчук будучи адвокатом поета Василя Стуса, порушив свій професійний обов'язок, фактично відмовившись захищати його у суді.

 

Крім того, як нагадує автор, у 1985 році Медведчук схожим чином "захищав" дисидента Миколу Кунцевича.

 

Питицію склав Владислав  Грезєв, посилаючись на публікацію адвокатів Романа Титикало та Іллі Костіна "Стус без шансу на захист: ведмежа послуга Медведчука. Правовий аналіз судової справи дисидента 35 років потому", опубліковану Українською правдою.

 

Станом на 16 грудня петиція набрала понад 25 тисяч підписів, тож має бути розглянута президентом.

 

Нагадаємо, Медведчук був призначений адвокатом Стуса у 1980 році. В ході судового процесу, поет відмовився від послуг Медведчука, заявивши, що другий прокурор у справі йому не потрібен. Він був засуджений до 10 років примусових робіт і 5 років заслання.

 

Стус помер у таборі особливого режиму ВС-389/36 (Росія) 4 вересня 1985 року.