У Росії прокоментували можливість приєднання США до «нормандського формату»

10:34, 11.12.2019
У Росії прокоментували можливість приєднання США до «нормандського формату»

Сергій Лавров

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров вважає, що до "нормандського формату" варто було б приєднатися в першу чергу не США, а окупаційній владі так званих "ДНР" і "ЛНР".

 

Про це він заявив під час пресконференції за підсумками візиту в США напередодні, повідомляє МЗС РФ.

 

"Що стосується столиць, в яких варто шукати додатковий ресурс для вирішення українських проблем, для виконання Мінських домовленостей, то я б згадав після Києва не Москву і Вашингтон, а Донецьк і Луганськ", - сказав міністр, відповідаючи на питання про те, чи варто США приєднатися до "нормандського формату".

 

За його словами, будь-яка країна, включаючи США, може допомогти, якщо "буде налаштовувати ту українську сторону, на яку вони впливають (в даному випадку, якщо ми говоримо про США, то мова йде про Київ) на сумлінне виконання Мінських домовленостей".

 

"Якщо США будуть залишатися на тих позиціях, які сповідував і проповідував Курт Волкер, колишній спецпредставник по Україні, то справа добром не закінчиться. Нагадаю, він пропонував ввести до Донбасу окупаційні війська під прапором ООН, розпустити всі структури, що забезпечують зараз життєдіяльність самопроголошених Донецької та Луганської Республік, створити там міжнародну адміністрацію, ввести туди міжнародну поліцію, і тим самим врегулювати кризу, а потім провести вибори. Зрозуміло, що після введення окупаційних сил для окупаційної адміністрації вибори стануть вже "косметичною" справою", - заявив Лавров.

 

Нагадаємо, після нормандського саміту Трамп закликав Росію вирішити конфлікт з Україною.

 

Як повідомляла УМ, Як писала УМ, у комюніке за результатами «нормандського саміту» йдеться про розведення, обмін полонених, а також припинення вогню на Донбасі. 

 

Водночас на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін не домовилися про проведення виборів на окупованому Донбасі та виведення звідти російських військ.

 

Зеленський пропонував провести вибори через півтори доби після виведення іноземних військ з Донбасу, але Путін на це не погодився.

 

Також Україна та Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит та постачання газу за підсумками переговорів президентів.