Чубаров: У формулі на звільнення «всіх на всіх» немає кримських татар

16:09, 10.12.2019
Чубаров: У формулі на звільнення «всіх на всіх» немає кримських татар

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров вважає, що результати саміту в "нормандському форматі" виключають кримських татар із майбутнього обміну полоненими.


Про це він висловився на своїй сторінці у Facebook.

 

"Вони заохочують Тристоронню контактну групу сприяти звільненню та обміну утримуваних осіб, пов’язаних із конфліктом, до кінця року на основі принципу "всіх на всіх", починаючи з "усіх встановлених на всіх встановлених", при розумінні, що міжнародним організаціям, включно з Міжнародним комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), буде надано повний і безумовний допуск до всіх утримуваних осіб", - написав Чубаров.

 

У такому формулюванні, за його словами, немає кримських політв'язнів, абсолютна більшість із яких кримські татари...

 

"У мене питання до МЗС і найближчих помічників Президента України Володимира Зеленського: Хто, персонально, виписував такий текст Узгоджених висновків?" - зазначив Чубаров.

 

 

 

Як писала УМ, у комюніке за результатами «нормандського саміту» йдеться про розведення, обмін полонених, а також припинення вогню на Донбасі. 

 

Водночас на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін не домовилися про проведення виборів на окупованому Донбасі та виведення звідти російських військ.

 

Зеленський пропонував провести вибори через півтори доби після виведення іноземних військ з Донбасу, але Путін на це не погодився.

 

Також Україна та Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит та постачання газу за підсумками переговорів президентів.