Зеленський виступив за продовження чинного закону про особливий статус Донбасу

09:14, 10.12.2019
Зеленський виступив за продовження чинного закону про особливий статус Донбасу

Президент Володимир Зеленський підтримує продовження на рік чинного закону про особливий статус Донбасу.


Про це Зеленський заявив журналістам у Парижі за підсумками «нормандського саміту».

 

«Я поясню чому: це технічна річ, нам легше зараз продовжити цей закон і пізніше внести «формулу Штайнмаєра», бачачи певні кроки з тієї сторони, що ми наближаємось до деескалації. Ніж зараз почекати, коли цей закон не буде існувати, а потім, якщо дай бог все добре, ми будемо новий закон голосувати — це складніше. Я гадаю, що треба продовжити», — сказав він.

 

Президент пояснив, що новий закон треба було б ще погоджувати з кожною стороною на переговорах у Мінську. Він додав, що чинний документ продовжать, але він є тимчасовим — на рік.

 

«Мене запитали: чому не на 5 років, не на 10? Я чесно відповів усім представникам Тристоронньої групи — ми не знаємо, що буде через 5 років, через 10», — резюмував Зеленський.

 

9 грудня у Парижі відбулася зустріч лідерів «нормандської четвірки» щодо врегулювання ситуації на Донбасі.

 

Як писала УМ, у комюніке за результатами «нормандського саміту» йдеться про розведення, обмін полонених, а також припинення вогню на Донбасі. 

 

Водночас на зустрічі лідерів «нормандської четвірки» президенти України та Росії Володимир Зеленський та Володимир Путін не домовилися про проведення виборів на окупованому Донбасі та виведення звідти російських військ.

 

Зеленський пропонував провести вибори через півтори доби після виведення іноземних військ з Донбасу, але Путін на це не погодився.

 

Також Україна та Росія не досягли домовленості про новий контракт на транзит та постачання газу за підсумками переговорів президентів.