Прем’єр Польщі розкритикував Макрона за заяву про «смерть мозку» НАТО

10:24, 11.11.2019
Прем’єр Польщі розкритикував Макрона за заяву про «смерть мозку» НАТО

Матеуш Моравецький

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький вважає небезпечними заяви президента Франції Еммануеля Макрона про "смерть мозку" НАТО.

 

Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.

 

Моравецький назвав НАТО "найважливішим альянсом у світі, коли справа доходить до збереження свободи і миру", і сказав, що сумніви у тому, чи можуть держави-члени розраховувати один на одного в питаннях оборони, небезпечні.

 

"Я думаю, що сумніви президента Макрона (щодо колективної оборони НАТО) можуть спонукати інших союзників задуматися, , що, можливо, саме у Франції є питання щодо її дотримання. Я сподіваюся, що ми все ще можемо розраховувати на те, що Франція виконує свої зобов'язання", - сказав польський прем'єр.

 

На думку Моравецького, проблеми НАТО не випливають з амбівалентності позиції президента США Дональда Трампа, але з відсутності прихильності з боку деяких європейських членів, більшість з яких - на відміну від Польщі - як і раніше виконує мету Альянсу, якою є витрати на оборону принаймні 2 від ВВП.

 

Минулого тижня активізувалась дискусія серед союзників у Альянсу після заяви президента Франції Макрона про смерть мозку НАТО. У інтерв’ю журналу The Economist Макрон поскаржився на відсутність координації у прийнятті стратегічних рішень між Сполученими Штатами і їхніми союзниками по НАТО. 

 

Канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що не поділяє думку Макрона про ситуацію в Альянсі.