Майже 60% мешканців ОРДЛО вважають себе громадянами України

13:14, 09.11.2019

За даними опитування, 57,8% жителів тимчасово непідконтрольних Україні територій Донецької та Луганської областей назвали себе громадянами України.

 

Результати дослідження громадської думки на окупованих територіях, проведеного з 7 по 31 жовтня компанією Нью імідж маркетинг груп, були оприлюднені у Дзеркалі тижня.

 

Разом з тим 41,6% мешканців ОРДЛО мають паспорти ДНР/ЛНР (34,8%) чи Росії (6,8%). 42,9% опитаних ніколи не думали про отримання російського паспорта.

 

У поліпшенні своєї економічної ситуації у найближчі 5 років упевнені 34% опитаних, а 35,4% пов’язують такий розвиток подій з інтеграцією в РФ, 3,5% опитаних пов’язали покращення з інтеграцією в Україну.

 

9,9% респондентів упевнені, що Україна може допомогти ОРДЛО стабілізувати економічну ситуацію, надавши «ДНР/ЛНР» широку автономію. 10,9% мешканців окупованих територій влаштовує нинішній баланс сил або створення незалежної держави на зразок Осетії чи Абхазії, по суті - заморожений конфлікт.

 

26,8% тих, хто очікує погіршення ситуації, пов’язують цей процес виключно з поверненням в Україну — неважливо, в якому статусі, все одно погано. Не надихає людей і сценарій самовизначення або замороження конфлікту — 23,1% вважають, що економіка піде вниз із таким розвитком подій. Лише 6,8% жителів не довіряють російському об'єднавчому сценарію.

 

В ході дослідження було опитано 1606 респондентів, 800 — у непідконтрольній частині Луганської, 806 — у непідконтрольній частині Донецької областей.