Делегація Венеціанської комісії прибула в Україну для вивчення закону про мову

10:47, 27.10.2019
Делегація Венеціанської комісії прибула в Україну для вивчення закону про мову

Заступник очільника МЗС Василь Боднар прийняв делегацію Європейської комісії «За демократію через право» (Венеціанська комісія).

 

Про це повідомляється на сайті МЗС.

 

Представники комісії прибули до України з метою вивчення аспектів впровадження Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

 

Василь Боднар зазначив, що згаданий Закон було розроблено у відповідності до Конституції України та з урахуванням досвіду іноземних країн, а також висновків та рекомендацій Венеціанської комісії. Цей Закон регулює виключно порядок застосування української мови як державної.

 

За його словами, прийняття такого нормативного акту важливе не лише з гуманітарної точки зору, але й обумовлюється безпековими факторами в умовах триваючої російської агресії проти України. Україна повністю гарантує захист прав національних меншин та виходить з переконання, що закон про державну мову покликаний розширити можливість для національних меншин відігравати важливішу роль в українському суспільстві.

 

Василь Боднар акцентував увагу співрозмовників на те, що порядок застосування мов корінних народів та національних меншин України у відповідних сферах суспільного життя, а також забезпечення їх прав в широкому сенсі визначатиметься новим законом про нацменшини, який повинен бути поданий на розгляд Верховної Ради України.

 

Результатом візиту експертів Венеціанської комісії має стати підготовка висновку Венеціанської комісії щодо імплементації Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», який Венеціанська комісія має ухвалити на своєму 125-у пленарному засіданні у грудні цього року.