Міноборони розробляє нову концепцію територіальної оборони

14:46, 21.10.2019
Міноборони розробляє нову концепцію територіальної оборони

Андрій Загороднюк

Міністерство оборони України розробляє нову концепцію територіальної оборони. Про це заявив міністр оборони Андрій Загороднюк під час спільного брифінгу з міністром оборони Естонії Юрі Луйком.

 

Про це повідомляє  УНН у пресслужбі відомства.

 

"Міністр оборони України зауважив, що в оборонному відомстві наразі триває процес розробки нової концепції територіальної оборони, в якому важливим буде використання досвіду наших естонських колег", - повідомили у МОУ.

 

Окрім того, глава вітчизняного оборонного відомства подякував Естонії за незмінну підтримку України та плідну двосторонню співпрацю.

 

"Ми мали цікаву зустріч з моїм колегою із Естонії. В нас багато спільних інтересів з точки зору безпеки та оборони, то ж ми домовилися про деякі спільні дії щодо обміну досвідом, обміну інформацією. Зокрема, ми зацікавлені в перейнятті досвіду Естонії в організації руху опору, організації територіальної оборони та кібербезпеки, а також організації переходу освіти на стандарти НАТО. У наших партнерів є Балтійський коледж оборони, який цікавить нас як модель розвитку вітчизняних освітніх інституцій", - зазначив Загороднюк.

 

Міністр оборони Естонії Юрі Луйк своєю чергою подякував, зокрема, за двостороннє співробітництво між сухопутними військами, військово-морськими та повітряними силами армій обох країн та співпрацю у сфері кібербезпеки.

 

"Юрі Луйк також запевнив українську сторону у незмінності позиції Естонії щодо підтримки України в сучасних безпекових умовах та наголосив на готовності нарощування співробітництва", - додали у МОУ.

 

Як зазначається, зокрема йдеться про співпрацю у сфері фахової підготовки військових кадрів із продовженням залучення до процесу навчання естонських військових інструкторів, у сфері реформування військової освіти, вивченні іноземної мови українськими військовослужбовцями, у галузі військово-медичного забезпечення, медичної реабілітації особового складу ЗСУ.

 

Нагадаємо, 17 жовтня Рада утворила ТСК щодо відновлення територіальної цілісності.