Наступного року в Україні не буде жодної російськомовної школи - Новосад

10:28, 04.10.2019
Наступного року в Україні не буде жодної російськомовної школи - Новосад

З вересня 2020 року російськомовні школи в Україні перейдуть на державну мову навчання.

 

Про це у четвер, 3 жовтня, в ефірі телеканалу “Прямий” сказала міністр освіти і науки Ганна Новосад.

 

“Російськомовні школи (в Україні, — “Н”) ще є, проте з вересня 2020 року такі школи переходять на українську мову навчання. Школи мов меншин, які належать до мов Європейського Союзу — з вересня 2023 року. Власне, і тих, і тих ми маємо до цього переходу підготувати. Проте в цих школах, які переважно навчатимуться українською мовою, все одно зберігатиметься можливість вивчати свій предмет — рідну мову — рідною мовою. Якщо ми говоримо про російську меншину, то це буде окремий предмет, плюс можна буде мати окремі факультативи ”, — розповіла Новосад.

 

Щодо мовного питання на окупованих територіях Донбасу, за словами Новосад, наразі у Міносвіти немає стратегії. Вона додала, що зараз уряд націлений насамперед на вирішення гуманітарних питань Донбасу.

 

В Україні 28 вересня 2017 року набув чинності закон “Про освіту”, який, зокрема, визначає, що мовою освітнього процесу в навчальних закладах є українська, але відповідно до освітньої програми можуть викладатися одна або декілька дисциплін двома або більше мовами.

 

Особам, які належать до національних меншин, гарантується право на навчання рідною мовою поряд з українською в окремих класах комунальних закладів дошкільної та початкової освіти.

 

Конституційний Суд визнав цей закон таким, що відповідає Конституції.

 

Як повідомляла УМ,  Новосад стала міністром освіти 29 серпня, коли Верховна Рада дев’ятого скликання затвердила склад нового уряду. Раніше цю посаду обіймала Лілія Гриневич. Новосад також пройшла в парламент за списком “Слуги народу”.