Суд звільнив ексрегіонала Єфремова з-під домашнього арешту

12:34, 19.09.2019
Суд звільнив ексрегіонала Єфремова з-під домашнього арешту

Олександр Єфремов

Старобільський районний суд Луганської області змінив запобіжний захід колишньому регіоналу Олександру Єфремову з цілодобового домашнього арешту на особисте зобов’язання.
 

Про це сказав адвокат Єфремова Олександр Мельников, передають «Українські Новини».

 

«Суд вирішив скасувати домашній арешт і замінив його на особисте зобов’язання ... Це найбільш м’який запобіжний захід, м’якше не існує. Фактично людина просто зобов’язується з’являтися до суду», — повідомив адвокат.

 

Він розповів, що з його підзахисного зняли зобов’язання носити електронний браслет стеження. Також Єфремову повернуть закордонні паспорти.

 

Наразі, за словами адвоката, судовий процес проти Єфремова перебуває на стадії вивчення матеріалів захисту.

 

Адвокат також не відкидає варіанту, що Єфремов подасть позов про відшкодування морального і матеріального збитку через утримання його під вартою понад 3 роки.

 

Нагадаємо, Олександра Єфремова звинувачують у створенні так званої ЛНР, її фінансуванні, державній зраді, сепаратизмі та сприянні захопленню адміністративних будівель. 

 
Єфремова також підозрюють у керуванні незаконним голосуванням у Верховній Раді 16 січня 2014 року за так звані "диктаторські закони", а також за нанесення збитків державі (його компанії вигравали тендери за завищеними цінами у державного "Луганськвугілля". 
 
 
За "диктаторські закони" у Єфремова окремий судовий процес, як і за "Луганськвугілля", за ці статті його затримували в 2015 році, але випустили під заставу у 3,6 мільйонів гривень, які вніс соратник Борис Колесніков.
 
 
Ще одну справу проти Єфремова - за розпалювання міжнаціональної ворожнечі проти Єфремова ГПУ закрила через відсутність складу злочину. 
 
 
Єфремов якось у суді казав, що не пам’ятає, скільки проти нього порушено справ.
 
 
Зауважимо, що Генеральна прокуратура затримувала Єфремова за одними статтями (корупційними), а судить за іншими (сепаратизм, держзрада).
 
 
8 травня 2018 року швейцарське Відомство з протидії відмивання коштів заявило, що на пов'язані з екс-регіоналом Олександром Єфремовим рахунки у Швейцарії з 2006 року надійшли 33 мільйони швейцарських франків.
 
 
30 липня 2016 року Єфремова затримали в аеропорту "Бориспіль" з квитком на Відень.