Пристайко розкрив «формулу Зеленського» щодо окупованого Донбасу

08:54, 17.09.2019
Пристайко розкрив «формулу Зеленського» щодо окупованого Донбасу

(УНІАН)

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявляє, що назвав ідеї президента України щодо встановлення миру на Донбасі умовною “формулою Зеленського”.

 

Про це Пристайко сказав в ефірі програми “Свобода слова”, пише Прямий.

 

За його словами, Україна спробує визволити з полону всіх наших співгромадян і намагатиметься "ментально, меседжами і символами" дотягнутися до нашого народу, який залишився по той бік лінії зіткнення.

 

У цьому контексті Пристайко нагадав про спробу відбудувати міст у Станиці Луганській. Окрім того, за його словами, президент України пропонує зробити так, щоб люди на окупованих територіях не мусили кожні 60 днів перереєстровуватися для отримання пенсії, а могли робити це один раз на рік.

 

"Такі кроки - це є основа умовної "формули Зеленського", в кінці якої стоїть: якщо ми найближчим часом не зможемо, склавши всі ці заходи, розв’язати проблему, тоді ми повинні перейти до якихось нових інших радикальних заходів. На все про все у нас є від пів року до року. А закінчується "формула Зеленського" фразою, що у нас немає п’яти років, аби продовжувати переговори та кожного дня прокидатися і читати, кого застрелив снайпер, і хто де загинув", - сказав Пристайко.

 

Водночас міністр зауважив, що у письмовому вигляді "формули Зеленського" не існує - він її щойно сформулював, тому вона не дуже чітка. Тож, за словами міністра, йому треба буде зустрітися з президентом і "накидати її швиденько".

 

"Якими можуть бути радикальні кроки? Я вам скажу, що президент - це Верховний головнокомандувач. У нього, зрештою, немає іншого виходу як захищатися до кінця - це наша держава, у нас іншої немає", - підсумував очільник МЗС.