Зеленський пропонує прийняти закон про покарання за бурштин

20:31, 04.09.2019

Президент Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради законопроект про кримінальну відповідальність за незаконний видобуток або переміщення бурштину через кордон.
 
"Незаконне видобування бурштину карається штрафом (від 12 до 51 тис. грн, - ред.) або обмеженням (чи позбавленням, - ред.)  волі на строк від 1 до 3 років, або позбавленням волі на той самий строк. Реалізація, придбання, зберігання, передача, пересилання, перевезення, переробка незаконно видобутого бурштину караються штрафом (від 51 до 170 тис. грн, - ред.) або обмеженням (чи позбавленням, - ред.) волі на строк від 3 до 6 років", - йдеться в тексті законопроекту №2059.
 
Ті самі дії, вчинені "групою осіб або повторно, або у значних розмірах", караються позбавленням волі на строк від 4 до 7 років.
 
У пояснювальній записці Зеленський обгрунтовує необхідність закону тим, що видобування бурштину шляхом гідророзмиву змінює гідрологічний режим, знищує лісові масиви та земельні угіддя, пошкоджує ґрунтовий і рослинний покрови. Усе це, як свідчить записка, може призвести до екологічної катастрофи.
 
Нагадаємо, раніше Зеленський доручив прем’єр-міністру Олексію Гончаруку та міністру фінансів Оксані Маркаровій до 1 жовтня розробити проект закону про видобуток бурштину, а депутатам - до грудня прийняти цей закон.