Радник президента США з питань нацбезпеки Болтон прибув до Києва

13:26, 27.08.2019
Радник президента США з питань нацбезпеки Болтон прибув до Києва

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон прибув до Києва, де сподівається провести продуктивні зустрічі з українськими чиновниками.

 

Про це повідомляє посольство США в Україні.

 

«Раді вітати радника з національної безпеки США Джона Болтона знову в Києві! Приїзд посла Болтона підкреслює підтримку Сполученими Штатами суверенітету і територіальної цілісності України та її євроатлантичного шляху. Він сподівається на продуктивні зустрічі з українськими посадовцями», — говориться у повідомленні посольства в Facebook.

 
 
 

Перед візитом Болтон заявив, що США підтримують зусилля президента України Володимира Зеленського з просування реформ і його «прагнення створити більш сильну та процвітаючу Україну».

 

Як повідомляла УМ, раніше американське видання Wall Street Journal писало, посилаючись на джерела, що Болтон намагатиметься переконати українське керівництво відмовитися від ідеї продажу компанії "Мотор-Січ" китайському холдингу Beijing Skyrizon Aviation.

 
 
Джон Болтон планує зустріч із керівництвом "Мотор-Січ". "Ми поговоримо з українцями про амбіції Китаю і про те, що ми бачимо в тому, що пропонує Китай", - зазначає високопоставлений чиновник адміністрації. "Це все є частиною стратегії національної безпеки та національно-оборонної стратегії. Це стратегічна конкуренція з Китаєм ",- додає він.
 
 
 
Видання зазначає - угода про "Мотор Січ" широко сприймається американськими чиновниками як черговий крок Китаю до розширення своєї військової спроможності .
 
 
 
За даними американських урядовців та авіаційних служб приватного сектору, китайці особливо хочуть додати у своїй здатності виробляти важкі авіадвигуни. "Ми як раз утримаємо китайців від оволодіння цією технологією", - зазначає інших чиновник адміністрації президента США.
 
 
 
Придбання "Мотор Січ" сприятиме нарощуванню військових сил Китаю, що Вашингтон намагався затримати через введення ембарго на продаж товарів військового призначення.
 
 
 
Видання також зазначає, що офіційні особи України та Китаю відмовились коментувати цю угоду.