Скарбник Ватикану, звинувачений у насильстві над дітьми, програв апеляцію в суді

10:26, 21.08.2019
Скарбник Ватикану, звинувачений у насильстві над дітьми, програв апеляцію в суді

Католицький священнослужитель, колишній префект Секретаріату з економіки Ватикану, кардинал Джордж Пелл, звинувачений в Австралії у сексуальному насильстві над дітьми, програв апеляцію в суді.

 

У березні 2019-го Пелла засудили до шести років ув'язнення, суд визнав кардинала винним у нарузі над двома 13-річними в 1996 році.

 

Як повідомляє ВВС, Апеляційний суд відхилив аргументи захисту Пелла про те, що вирок був несправедливим. Тепер він може спробувати оскаржити рішення у вищій інстанції — Високому суді Австралії.

 

У грудні 2018-го присяжні одноголосно засудили 78-річного Пелла за сексуальне насильство над 13-річними хлопцями у соборі Святого Патріка в Мельбурні, де Пелл був архієпископом. Злочини проти двох хлопчиків сталися після недільної меси наприкінці 1996-го і на початку 1997-го року в кімнаті та коридорі собору.

 

Один з потерпілих помер у 2014 році під передозування наркотиками. Інший надав свідчення.

 

Пелл — колишній головний радник Папи Франциска, нині він найбільш високопоставлений священник католицької церкви, якого визнали винним у сексуальному насильстві.

 

У 2013-му році Пелл був одним із найбільш вірогідних претендентів на папський престол, однак тоді папою Римським став кардинал Хорхе Маріо Бергольо, який прийняв ім’я Франциск.

 

У лютому 2014 понтифік призначив Пелла префектом Секретаріату у справах економіки і доручив йому здійснити масштабну реформу всієї фінансової системи Святого престолу.

 

У червні 2017 року, коли стало відомо про виклик Пелла до суду за звинуваченнями у сексуальному насильстві, папа Франциск надав йому безстрокову відпустку для поїздки в Австралію.

 

Священнослужитель буде мати право на умовно-дострокове звільнення в жовтні 2022 року.