Справа Майдану: суд задовільнив клопотання адвокатів ексберкутівців про допит свідків

14:31, 20.08.2019
Справа Майдану: суд задовільнив клопотання адвокатів ексберкутівців про допит свідків

Суд щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 вирішив частково задовольнити клопотання адвокатів ексберкутівців про допит свідків.

 

Про це повідомляє Громадське

 

З 38 колишніх правоохоронців деякі чинні, які перебували з 18 по 20 лютого безпосередньо на місці подій, та керівників миколаївського, одеського і чернігівського підрозділів «Беркуту», яких хотіли допитати адвокати, суд дозволив допитати 15 людей на вибір захисту. Також суд дозволив допитати працівників, які обслуговували спецтранспорт.

 

Крім того, суд дозволив допитати дніпропетровський «Беркут», керівний склад міліції станом на 20 лютого, а також усіх осіб публічних, про яких клопотали адвокати.

 

Ці особи — міський голова Києва Віталій Кличко, генпрокурор Юрій Луценко, депутат Геннадій Москаль, який перший тримав докази в руках, був керівником слідчої комісії ВР, спікер Ради Андрій Парубій, депутат Сергій Пашинський, колишній народний депутат, зараз посол України в Канаді Андрій Шевченко, радник експрезидента України Віктора Януковича Андрій Портнов, глава МЗС часів Януковича Леонід Кожара, міністерка юстиції часів Януковича Олена Лукаш, а також легендовані свідки.

 

Усі злочини, скоєні під час Революції Гідності, умовно об'єднані в одну велику «Справу Майдану», яка нараховує 89 кримінальних проваджень. У них, зокрема, розслідують вбивство 91 людини (78 мітингувальників та 13 силовиків).

 

Нагадаємо, суд щодо розстрілів на Інститутській 20 лютого 2014 перейшов до допиту свідків захисту. Зокрема, адвокати 5 ексберкутівців заявили про виклик до суду кількох десятків свідків.

 

Захист просив викликати до суду таких людей: 38 колишніх правоохоронців деякі чинні, які перебували з 18 по 20 лютого безпосередньо на місці подій; декілька очевидців подій — командири підрозділів, які перебували в центральній частині Києва, безпосередньо на Майдані Незалежності; особи, які обслуговували гучномовець, та особи, які перебували біля цього спецавтомобіля;  особи, які обслуговували водомети спецпідрозділу «Торнадо». держвиконавці, декілька осіб з керівництва тодішнього головного управління МВС.