Права українців у Криму утискають через відмову від російського паспорта

11:29, 14.08.2019
Права українців у Криму утискають через відмову від російського паспорта

Ситуація з дотриманням міжнародного гуманітарного права в Криму “жахлива”.

 

Про це постійний представник Великої Британії в Раді безпеки ООН Карен Пірс наголосила у своїй заяві щодо забезпечення дотримання міжнародного гуманітарного права на брифінгу в Радбезі.

 

Про це у вівторок, 13 серпня, повідомили на сайті МЗС Британії.

 

“Я би хотіла використати ці дебати та пролити світло на кілька конкретних ситуацій, де справа з дотриманням міжнародного гуманітарного права є жахливою. У Криму громадянам України відмовляють у доступі до базових послуг через те, що вони не змінили своє громадянство (на російське, — “Н”), що суперечить міжнародному гуманітарному праву”, — зазначила Пірс.

 

Окрім Криму, вона не оминула порушення міжнародного гуманітарного права в Південному Судані, Малі, африканському регіоні Сахель та Сирії.

 

Насильницьке протиправне тимчасове відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та приєднання їх до РФ на правах так званих суб’єктів федерації було проголошено Москвою 18 березня 2014 року.

 

Анексія Криму не визнається українською державою і більшістю країн, не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ПА ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії.

 

Як повідомляла УМ, Міністерство закордонних справ України висловило протест через неузгоджений візит президента Російської Федерації Володимира Путіна в окупований Крим.

 

В кінці липня неузгоджений з українською стороною візит до окупованого Криму здійснив російських прем'єр-міністр Дмитро Медведєв. Тоді українське МЗС також рішуче засудило намір російського політика взяти участь у військовому параді Чорноморського флоту РФ.