У Зеленського заявили, що претензії окупантів на дніпровську воду не мають підстав

12:15, 13.08.2019
У Зеленського заявили, що претензії окупантів на дніпровську воду не мають підстав

Постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич наголошує, що Україна перекрила не русло річки Дніпро, а технологічну споруду, розташовану на її території, на що мала повне право.

 

Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, коментуючи «чергове загострення уваги чиновників окупаційної влади Росії з приводу дніпровської води».

 

«Крим є територією України. Крим не є територією РФ. Тому РФ не може ставити в міждержавних відносинах питань, пов'язаних з Кримом. Питання, пов'язані з Кримом, може ставити тільки держава-суверен, тобто Україна», - написав він.

 

Кориневич пояснив, що Україна перекрила не русло річки Дніпро, а технологічне спорудження.

 

«Україна перекрила не русло річки Дніпро, а перекрила технологічне спорудження (канал), яке знаходиться на території України. На це Україна має повне право», - уточнив він.

 

Постпред президента в Криму додав, що за всіма підрахунками прісної води на півострові для потреб населення вистачає.

 

«В цілому, саме держава-окупант повинна відповідати за забезпечення окупованої території всіма необхідними ресурсами. Тому всі претензії держави-окупанта на дніпровській воді не мають будь-якого правової або міжнародно-правової основи», - резюмував він.

 

Як повідомляла УМ, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров закликав «навіть гіпотетично не думати» про відновлення поставок води і світла в анексований Росією Крим.

 

«Не думайте, навіть гіпотетично, обговорювати тему можливої поставки води, електроенергії або відновлення залізничного сполучення між материковою частиною України і Кримом поза темою безумовної, повної і негайної деокупації Криму і відновлення державного суверенітету України над Кримським півостровом і прилеглими водами Чорного і Азовського морів», – написав Чубаров.

 

На думку голови Меджлісу кримських татар, Україна зобов'язана використовувати природні ресурси, наявні на її території, в протистоянні російської агресії і для звільнення захоплених територій.

 

«Припинення поставок дніпровської води на Кримський півострів у березні 2014 року, а потім здійснена з 20 вересня 2015 року кримськотатарською та українською громадськістю товарна блокада Криму, і кілька місяців пізніше – повне припинення поставок електроенергії в тимчасово окупований Крим, зробило дорожче російським окупантам щорічне утримання окупованого ними Криму на кілька мільярдів доларів», – додав Чубаров.

 

12 серпня постпред анексованого Криму при президенті Росії Георгій Мурадов заявив, що окупаційна влада півострова має намір звернутися до керівництва Росії з проханням ініціювати переговорний процес з Україною про пропуск на півострів вод річки Дніпро.

 

За словами Мурадова, ініціювати переговорний процес потрібно для того, щоб розв'язати проблеми північної частини Криму.