На мисі Фіолент окупанти поставили системи ППО, на базі відпочинку в Севастополі - вогневі точки
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
У Міжнародний день корінних народів світу, Президент України Володимир Зеленський зустрівся з представниками кримськотатарського народу.
Як повідомляє пресслужба Офісу Президента, зустріч відбулася зі спільної ініціативи сторін і мала на меті поглиблення співпраці Офісу Президента, представництва Глави держави у Криму та Меджлісу кримськотатарського народу й координацію зусиль для деокупації півострова та його реінтеграції. У заході взяли участь постійний представник Президента в Автономній Республіці Крим Антон Кориневич, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров, член Меджлісу Рустем Умеров.
"Наша зустріч планувалася, щоб ближче познайомитися, пройтися по всіх принципових питаннях щодо Криму, захисту кримських татар. Які кроки ми маємо разом робити, що вже здійснюється з вашого боку", – сказав Володимир Зеленський.
Учасники обговорили питання захисту прав людини, зокрема політв’язнів, на території тимчасово окупованої АР Крим та м. Севастополя. Також ішлося про законодавчі ініціативи та гуманітарні питання.
Мустафа Джемілєв і Рефат Чубаров поінформували Главу держави про поточну ситуацію на окупованому півострові. Лідер кримськотатарського народу акцентував на тому факті, що окупанти намагаються всіляко пригнічувати корінний народ Криму.
З метою фіксації всіх порушень прав людини у Криму голова Меджлісу кримськотатарського народу та лідер кримськотатарського народу запропонували порушити на міжнародній арені питання запровадження постійної моніторингової місії на тимчасово окупованому півострові. Вони наголосили, що відповідне право вже мають Моніторингова група ООН з прав людини та Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ, яка працює на тимчасово окупованій частині Донецької та Луганської областей.
Постійний представник Президента в АРК Антон Кориневич наголосив, що окупаційна влада РФ не допускає міжнародні моніторингові місії з прав людини на тимчасово окупований півострів, оскільки розуміє, що зібрані факти можуть бути використані у міжнародних судових інстанціях, зокрема в Міжнародному кримінальному суді.
"Вона має мандат по всій Україні, але її не допускають у Крим. Нам треба наполягати всюди, на всіх майданчиках, де ми можемо, що Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ має право в’їжджати у Крим", – констатував Рефат Чубаров.
Як повідомляла УМ, окупаційний "Верховний суд Криму" продовжив строк утримання під вартою важко хворому кримськотатарському активісту Едему Бекірову до 11 жовтня 2019 року.
На мисі Фіолент у тимчасово окупованому Криму російські окупанти розмістили системи протиповітряної оборони С-300. >>
У окупованому росіянами Криму 21 листопада викрали головну редакторку кримськотатарського дитячого журналу "Арманчыкъ" 61-річну Едіє Муслімову. >>
Спецоперацію в окупованому Севастополі провела Служба безпеки України: було підірвано авто керівника штабу 41-ї бригади ракетних кораблів та катерів ЧФ рф Валерія Транковського, внаслідок чого йому відірвало ноги. >>
Нова адміністрація зосередиться на досягненні миру в Україні, а не на тому, щоб дозволити повернути окуповані територі, заявив старший радник Трампа Брайан Ланза. >>
Частину бонових загороджень, в тимчасово окупованому Криму, які були встановлені біля Керченського мосту для захисту від морських безпілотників, знову винесло на берег. >>
Російські морські піхотинці в тимчасово окупованому Криму платять командирам, щоб не їхати воювати в Курську область. Таким чином командування намагається приховати дані про втрати. >>