На Хмельниччині півсотні людей заразилися хворобою Лайма

11:54, 31.07.2019
На Хмельниччині півсотні людей заразилися хворобою Лайма

У Хмельницькій області за шість місяців цього року хворобу Лайма діагностували у 43 мешканців області. Про це повідомляє УНН із посиланням на прес-службу Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України.

 

"Їм призначили відповідне лікування", - йдеться в повідомленні. Як вказано, люди інфікувалися через укуси кліщів.

 

За словами завідувача відділення особливо небезпечних інфекцій держустанови "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Віталія Овчарука, цього року людей, в яких через укуси кліщів діагностували цю хворобу, дещо більше, ніж торік.

 

"У минулому році за аналогічний період це інфекційне захворювання виявили у 35 осіб. Однією з причин такої різниці в цифрах може бути те, що цьогоріч кліщі на Хмельниччині активізувалися дуже рано. Перші повідомлення про укуси почали надходити ще наприкінці березня. Наразі пік активності кліщів вже минув. Проте скоро, а саме у вересні-жовтні, кліщі знову дадуть про себе знати. Тому, поки не обпаде усе листя, потрібно бути обережним", – пояснив Овчарук.

 

Впродовж тижня на Кіровоградщині зареєстрували три випадки захворювання хворобою Лайма. 

 

Як повідомляла УМ, на Черкащині у селі Бузівка Жашківського району 12 осіб, з них 3 дитини, тяжко отруїлися у місцевому кафе