У Києві почалася хресна хода на чолі з митрополитом Православної церкви України (ПЦУ) Епіфанієм на честь Дня хрещення України-Руси.
Хода починається з Софіївської площі та прямує до Володимирської гірки.
Через це в центрі Києва обмежено рух транспорту.
Це перша хресна хода новоствореної єдиної помісної церкви України з нагоди Хрещення України-Руси. Минулого року її влаштовувала ще Українська православна церква Київського патріархату.
За оцінками голови Православної церкви України митрополита Епіфанія, до хресної ходи 28 липня долучилися близько 20 тисяч людей. Про це він сказав на брифінгу наприкінці хресної ходи.
«Загалом, я так вважаю, що в нашій українській хресній ході взяли участь приблизно 20 тисяч людей. Ми штучно людей не звозили, просто запрошували до Києва, на нашу справжню українську ходу для того, щоб взяти участь у молитві, помолитися за єдність, мир, любов, злагоду. Сьогодні ми бачимо, що багато охочих з усієї України долучилися до нашого українського ходу», – сказав він.
За словами предстоятеля ПЦУ, серед учасників було близько 50 архієреїв та 1 500 священнослужителів.
Раніше на території Софійського собору в Києві пройшла божественна літургія.
Богослужіння очолив митрополит Київський і всієї України, предстоятель Православної Церкви України Епіфаній у співслужінні всієї повноти Церкви.
Головний вівтар було встановлено перед входом в храм.
На території національного заповідника "Софія Київська" була обмежена кількість вірян та духівництва.
Більшість вірян, які прийшли на літургію, перебували на площі біля Софійського собору. На заході, крім українських священнослужителів, також був присутній представник Вселенського патріарха митрополит Галльський Еммануїл.
Також колишній президент Віктор Ющенко привітав українців із Днем Хрещення України-Руси.
"Ми народилися не вчора. На рідній землі ми споконвіку. Були, є і будемо! Із хрещенням для нашого народу розпочалася нова історія. Віра створила ідею: єдиний народ, могутня держава, належність до європейської цивілізації. Наш народ завжди був вірний цій ідеї. Ми – українці. Це – наша правда. Вона проростає і повертається завжди. Попри все. Через століття. Завжди", - написав Віктор Ющенко у Фейсбук.
Він висловив сподівання, що великою історичною правдою і справедливістю для України стане утвердження Єдиної Помісної Православної Церкви.
"Це не абстрактне питання. Це справа єдності нашого духовного життя і всього суспільства. Це отчий дім для всіх православних християн України. Це символічне свято є днем нашої вищої, духовної єдності – єдності національної", - ноголосив Ющенко.
Водночас колишній президент Петро Порошенко заявив, що Україна повернула собі велику спадщину Володимира Великого, хрестителя Київської Русі-України. І ніхто не змусить нас її зректися
"Ми будемо підтримувати Православну Церкву України, захищати її від нападок реваншистів, допомагати її єднанню зі світовим православ’ям, братньому діалогу з усіма Церквами, що бачать свої початки у Володимировому Хрещенні", - зазначив Петро Порошенко.
У Києві Національний академічний оркестр народних інструментів України (НАОНІ) та театр «Шерліз» 10 січня представляють додаткову виставу за мотивами відомої повісті Чарльза Діккенса «Різдвяна історія». >>
Із американською стороною заступник міністра оборони з питань європейської інтеграції Сергій Боєв обговорив у Києві плани безпекової допомоги на 2025 рік та співпрацю в межах спільних проєктів. >>
У Києві внаслідок російської атаки 1 січня ушкоджень зазнала будівля маєтку Лібермана в якій наразі знаходиться Національної спілки письменників України. >>
У Києві 1 січня вранці уламки ворожого дрона впали на житловий будинок у Печерському районі, частково зруйнувавши два верхні поверхи та спричинивши пожежу. >>