Лід скрес: розблоковано €90 млрд для України та 20-й пакет санкцій проти рф
Євросоюз розблокував кредит у 90 млрд євро для України. >>
Домовленості про повернення Україні захоплених Росією українських військовополонених моряків вже практично досягнуто.
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова Громадському у Щасті, під час передачі українських в’язнів з окупованої Луганщини.
"Вже досягнуто домовленостей, щоб повернути моряків. Є рішення Міжнародного трибуналу з морського права. Зараз оформлюються останні документи, думаю, що скоро будемо зустрічати моряків на батьківщині", — сказала Денісова.
Водночас адвокат моряків Микола Полозов сказав Громадському, що йому не відомо про таку домовленість.
"Можу сказати, що ведуться перемовини, але на якій вони стадії, коли будуть реалізовані практично — я не знаю, тому що не беру в них участь. Якщо будуть проводитися якісь процесуальні дії, щодо оформлення документів, нам про це стане відомо, адже за відсутності захисників моряки не будуть їх підписувати. Але поки ніхто нічого такого не казав. У нас зі вчорашнього дня почалась нова стадія — ознайомлення з матеріалами кримінальної справи", — сказав адвокат у коментарі Громадському.
Зазначимо, що останніми днями активно обговорюється можливість звільнення українських моряків, захоплених Росією у листопаді 2018-го року. Звільнити моряків закликав Зеленський. Про це він говорив із президентом РФ Володимиром Путіним.
Водночас, український дипломат, представник України в Тристоронній контактній групі Роман Бзсмертний закликав «зняти рожеві окуляри» й перестанемо анонсувати звільнення моряків за день-два. За його словами, це "важкучий" процес.
Як повідомляла УМ, президент Володимир Зеленський заявив, що Росія має повернути Україні військовополонених моряків не в рамках обміну. "Ми не кажемо про обмін з приводу наших моряків, моряків нам повинні повернути", – сказав Зеленський.
Нагадаємо, Лефортівський суд Москви задовольнив клопотання слідчих ФСБ і продовжив арешт на три місяці всім 24 полоненим морякам.
Євросоюз розблокував кредит у 90 млрд євро для України. >>
Двох неповнолітніх, яких держава-агрессор завербувала для масових убивств дітей у навчальних закладах, викрили українські правоохоронці. >>
У двох регіонах росії українські дрони вночі 23 квітня атакували НПС та нафтохімічний комбінат. Вирують пожежі на нафтоперекачувальній станції "Горький" у Нижньогородській області рф та на нафтохімічному комбінаті в Самарській області рф. >>
Вночі 21 квітня безпілотники Центру спецоперацій "Альфа" СБУ вдарили по лінійно-виробничо-диспетчерській станції "Самара" у Просвєті Самарської області рф, спричинивши там пожежу. >>
У Краснодарському краї рф в місті Туапсе виникла масштабна пожежа в резервуарному парку НПЗ внаслідок нічної атаки безпілотників. >>
Підрозділи Сил оборони України в ніч на 19 квітня завдали ударів по низці важливих об'єктів російського агресора на тимчасово окупованих територіях України та на території рф. >>