Айварас Абромавичус очолив наглядову раду «Укроборонпрому»

16:37, 11.07.2019
Айварас Абромавичус очолив наглядову раду «Укроборонпрому»

Айварас Абромавичус (фото: "Громадське")

Екс-міністр економічного розвитку Айварас Абромавичус очолив наглядову раду державного концерну "Укроборонпром", він очолить тендерний комітет із проведення міжнародного аудиту.
 
Як повідомляє прес-служба "Укроборонпрому", оновлений склад наглядової ради назвав пріоритетом для концерну проведення міжнародного аудиту.
 
Очікується, що він триватиме до 9 місяців.
 
"Ми очікуємо, що вже у вересні буде обрано переможця торгів, який розпочне аудит "Укроборонпрому". За нашими оцінками, він триватиме 6-9 місяців... Водночас, ми не можемо провести аудит, який охопить більший період. По-перше, якщо взяти для аналізу період з 2014, не кажучи вже про період з 2011 року, то результатів цього аудиту доведеться очікувати роками. По-друге, виділених урядом 32,5 млн грн на це просто не вистачає", - заявив Айварас Абромавичус.
 
Для обрання аудитора на електронному майданчику Prozorro буде створено нову позицію із закупівлі послуг, а визначення переможця тендеру відбудеться за процедурою "відкритих торгів".
 
Очолить тендерний комітет із проведення міжнародного аудиту сам Абромавичус.
 
В "Укроборонпромі" називають головним негативним чинником, який сповільнює процес реформування, - обмеження законодавства, що зберегло у собі численні атавізми та рудименти часів СРСР.
 
"Ми говоримо про необхідність розблокування можливості корпоратизації деяких державних підприємств. Потребує перегляду порядок формування ціни на оборонну продукцію з боку Міністерства оборони, який сьогодні не відповідає умовам сучасної економіки та є "спадком" СРСР. Ми виступаємо за зміну системи стандартизації, де досі використовуються застаріли ГОСТи 40-річної давнини. Однак, нажаль, ці ініціативи "загубились" у коридорах Верховної Ради та інших державних установ", - сказав генеральний директор концерну Павло Букін. 
 
Як відомо, питання проведення міжнародного аудиту "Укроборонпрому" загострилося після журналістського розслідування про масштабні розкрадання в концерні.
 
Наглядова рада є вищим органом управління "Укроборонпрому".
 
Раніше президент Володимир Зеленський змінив склад наглядової ради "Укроборонпрому", призначивши до неї 12 червня Айвараса Абромавичуса, а 9 липня - Давида Арахамію та Андрія Загороднюка. Ще до складу ради входить Ентоні Тетер. Ще одна посада, яка належить до квоти Кабінету міністрів, наразі є вакантною.
 
Доповнюється....