Зеленський хоче люстрації для всіх високопосадовців, що прийшли після Майдану

15:19, 11.07.2019
Зеленський хоче люстрації для всіх високопосадовців, що прийшли після Майдану

(кадр відео)

Президент Володимир Зеленський заявив про плани внести зміни до закону про очищення влади і внести у перелік посад, які підпадають під люстрацію,  всіх представників влади, які керували країною з 2014 по 2019 роки.
 
Відповідне звернення Володимир Зеленський опублікував у своєму Faceboook.
 
"Хочу поділитися тим, що наболіло. За менш, ніж два місяців на посаді, особливо після останніх поїздок країною, відчуття одне - просто бракує цензурних слів", - сказав він. 
 
За його словами, він щодня спілкується з чиновниками різних рівнів і розуміє - це "безнадійний діагноз".
 

 

"Біло-сині, червоно-білі, помаранчеві, бордові, рожеві. Насправді, вони всі однієї масті. Їм всім фіолетово", - заявив президент. 
 
"Для чого потрібні народні депутати, які залишають недоторканність, узаконюють незаконне збагачення, просто не ходять на роботу. Для чого міністри, які розказують, що українці дуже багато їдять та будують дороги лише у власному фейсбуці і народжують дітей в Америці. Які угробили здоров'я нації і розповідають про шкоду вишневих кісточок", - перелічив він. 
 
"Для чого потрібні прокурори, які можуть посадити тільки власну печінку. Для чого міністр економіки часів Януковича, який називає людей ублюдками, вириває з рук телефони і обіцяє дати їм всім по пиці", - додав він. 
 
За словами Зеленського, він щодня ламає голову, що з ними робити: обміняти на полонених, чи вдягнути у браковані бронежилети, які вони закупили, і відправити на передову. 
 
"Думаю, найменше, що можна зробити зараз, назавжди позбавити їх усіх можливості брати участь в управлінні державою", - сказав Зеленський.. 
 
"Нас звинувачують у тому, що ми хочемо відмінити люстрацію. Щоб усі зрозуміли, що ми не збираємося відміняти люстрацію, ми пропонуємо її посилити", - додав він.
 
Президент заявив, що його команда напрацьовала законопроект про розширення норм закону про очищення влади. 
 
"Ми пропонуємо посилити люстрацію. Нами напрацювано законопроект про розширення норм Закону про очищення влади", - сказав він.
 
Президент, за його словами, пропонує до переліку посад, що підпадають під люстрацію, додати президента України, всіх народних депутатів України, голову Верховної Ради, членів Уряду, генерального прокурора, голову СБУ, голів Антимонопольного комітету, Фонду держмайна, голів Державної фіскаольної служби та митниці, секретаря РНБО, керівництво усіх оборонних підприємств, які обіймали свої посаді від 23 лютого 2014 року до 19 травня 2019 року".
 
Він додав, що цей законопроект тільки суспільна оцінка діяльності старих чиновників. 
 
Зеленський додав, що сподівається, що дії усіх зазначених осіб у майбутньому отримають справедливу юридичну оцінку. 

Як повідомляла "УМ", раніше під Конституційним Судом мітингували проти можливого скасування закону "Про очищення влади".

 

Зазначимо, призначення самим Зеленським Андрія Богдана головою Адміністрації президента порушує два положення закону України про люстрацію.