Лютий натхнення у Львові: оновлена експозиція музею Крушельницької, музика Лятошинського і Родіна
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Бізнесмени Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов повернулися в Україну через розслідування в США, а не у зв'язку зі зміною політичних обставин.
Про це пише ZN.UA.
Відповідно до частини 2 статті 25 Конституції України, громадянин України не може бути виданий іншій державі. В Ізраїлі аналогічної норми немає.
Журналісти з'ясували, що Боголюбов, як тільки повернувся в Україну, відразу звернувся в міграційну службу, щоб повернути собі український паспорт, від якого він відмовився ще 15 років тому.
Коломойському і Боголюбову закидають в США порушення спеціального федерального закону про організації, що діють під впливом рекету і корупції.
Закон The Racketeer Influenced and Corrupt Organizations Act (RICO) передбачає розширені і більш суворі покарання за дії, вчинені в рамках діючої злочинної організації. RICO був написаний саме для того, щоб судити лідерів синдикатів і організованих злочинних угруповань, які не приймають безпосередньої участі в махінаціях, а лише дають вказівки.
Коломойського і Боголюбова також підозрюють у нанесенні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.
За даними ZN.UA, увагу на колишніх власників Приватбанку Федеральне бюро розслідувань США звернуло давно - ще в пік української банківської кризи.
"США, м'яко кажучи, бентежило, що поки МВФ щосили намагається повернути стабільність українському фінсектору, НБУ видає рефінансування кептивним банкам і ніби не помічає, як це рефінансування відразу виводять із країни", - йдеться у статті.
Видання зазначає, що ФБР спілкувалося на цю тему і з екс-главою НБУ Валерією Гонтаревою, і екс-міністром фінансів Наталією Яресько. Але обидві вони впевнені, що діяли правильно.
Нагадаємо, Коломойський тим часом хоче зупинити спір із НБУ в Швейцарії на базі рішення Печерського райсуду.
Львівські музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича запрошують на насичену програму подій у лютому. >>
Служба безпеки нейтралізувала підривну діяльність прокремлівської організації «Робітничий фронт України», яка на замовлення рф намагалася створити протестні рухи у нашій державі. >>
Стосовно завершення війни в Україні президент США Дональд Трамп веде «дуже серйозні розмови» з росією Він ще раз підкреслив, що ця війна не почалася б, якби він був президентом. >>
За документальну стрічку «2000 метрів до Андріївки» український документаліст Мстислав Чернов став лауреатом кінофестивалю «Санденс». Він отримав нагороду за найкращу режисуру в категорії «Документальне кіно». >>
У підготовці 26 українських техніків для обслуговування винищувачів F-16 візьмуть участь Нідерланди. >>
Пораненим українським військовослужбовцям у 2025 році почнуть видавати «Пакунок пораненого» — він міститиме комплект адаптивного одягу і засобів особистої гігієни. Уряд затвердив відповідну постанову, яку розробило Міністерство оборони України. >>