Мінкульт: Київського патріархату не існує

17:29, 11.05.2019
Мінкульт: Київського патріархату не існує

Міністерство культури заявляє, що Українська православна церква Київського патріархату припинила існування й увійшла до Православної церкви України.

 

Про це йдеться в заяві міністерства у відповідь на заяви почесного патріарха ПЦУ Філарета про те, що УПЦ КП досі існує, пише Українська правда.

 

"Постановою Помісного собору колишньої Української православної церкви Київського патріархату, яку було прийнято 15.12.2018 року, напередодні Всеукраїнського православного Об’єднавчого собору, діяльність такого релігійного об’єднання як Українська православна церква Київського патріархату (УПЦ КП) було припинено шляхом об’єднання та приєднання до утвореної Православної церкви України", - заявили в Мінкульті.

 

Там додали, що на підставі згаданого рішення Помісного собору міністерством було визнано такими, що втратили чинність, накази про реєстрацію статуту УПЦ КП.

 

"У зв’язку з викладеним вище Міністерство культури України зазначає, що заяви про нібито відновлення діяльності в Україні такого релігійного об’єднання як УПЦ КП є такими, що не відповідають дійсності", - йдеться в заяві.

 

9 травня  Філарет заявив, що УПЦ КП не ліквідована.

 

"Справа в тому, що Київський патріархат не ліквідований. Це хочуть подати, що він ліквідований. Ліквідувати Київський патріархат може той, хто його створив", - сказав він.

 

Крім того, патріарх Філарет направив майже всім єпископам ПЦУ запрошення на зустріч на бланках неіснуючого Київського патріархату.

 

Епіфаній повідомив, що його на цю зустріч не запрошували.

 

Після цього на сайті колишньої УПЦ КП опублікували різке звернення Філарета до Епіфанія та запрошення його на святкування пам’яті святого священномученика Макарія, також на бланку Київського патріархату.