Розвідувальний корабель Британії вдруге після нападу Росії в Азові прибув до Одеси (фото)

14:49, 06.05.2019
Розвідувальний корабель Британії вдруге після нападу Росії в Азові прибув до Одеси (фото)

(фото: "Думська")

Корабель Військово-морських сил Великобританії Echo прибув з триденним дружнім візитом до Одеського морського порту.
 
Як передає "Укрінформ", близько 10-ї ранку розвідувальний корабель HMS Echo (H87) Королівського військово-морського флоту Британії пришвартувався біля причалу Одеського порту.
 
"За ці три дні британські моряки зіграють футбольний матч з українцями. На борт корабля піднімуться українські курсанти для вивчення корабля. Також корабель Echo проведе навчання з українськими бронекатерами", - розповів журналіст ТСН з Одеси.
 
Також зазначається, що корабель НАТО - це "психологічний запобіжник" напередодні 9 травня.
 
 
Це вже другий візит корабля НАТО під командуванням капітана 2-го рангу Метью Воррена до України після нападу Росії в Азові.
 
Повідомляється, що раніше британський корабель був відправлений до берегів України "для забезпечення свободи мореплавання в регіоні".
 
Головне призначення корабля Echo - проведення дослідницьких гідрографічних або геодезичних операцій (у тому числі в інтересах підводного флоту) і підтримка амфібійних операцій, також можливе використання як корабля управління, протимінного застосування, пошуку та ідентифікації підводних об'єктів.
 
 
Корабель взято на озброєння в березні 2003 року. Довжина - 91 метр, ширина - 17 метрів, осадка - 5,5 метра, водотоннажність - близько 4 тисячі тонн, швидкість - 15 вузлів.
 
Для екіпажу в складі 72 осіб створено підвищені умови комфорту. Для виконання поставлених завдань HMS Echo оснащений найсучаснішими системами збору даних, у т.ч. сканерами бокового огляду, багатопроменевим ехолотом, обладнанням для досліджень проб води та ґрунту тощо.
 
Озброєння корабля складається з трьох шестиствольних 7,62-мм кулеметів M134 Minigun, двох 20-мм зенітних швидкострільних гармат "Ерлікон" і чотирьох великокаліберних кулеметів.
 
Нагадаємо, розвідувальний корабель ВМС Великої Британії HMS Echo зайшов у порт Одеси 19 грудня 2018 року. Міністр оборони Великобританії Гевін Вільямсон тоді заявив, що Чорне море не належить Росії, а британські військові кораблі, що прибули до Одеси цього тижня, демонструють солідарність з Україною та підкреслюють, що "Україна не на самоті".
 
19 лютого в Чорне море зайшли кораблі протимінної групи НАТО, а 25 лютого - ракетний есмінець США "Дональд Кук".