Закарпатський депутат Батрина «заробив» довічне за підрив гранат у сільраді
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Засновника WikiLeaks Джуліана Ассанжа засудили до 50 тижнів ув'язнення за порушення умови звільнення під заставу.
У середу, 1 травня, суд визнав його винним у порушенні судового розпорядження, в результаті якого сім років тому його випустили під заставу.
Тоді це дозволило йому сховатися в посольстві Еквадору та уникнути екстрадиції до Швеції, де його звинувачували у зґвалтуванні. Сам Ассанж ті обвинувачення заперечував.
Тепер Ассанжу може загрожувати екстрадиція до США.
Слухання відбулися в середу, 1 травня, в лондонському королівському суді району Сазерк.
Як пише BBC, Ассанж з'явився в суді з невеликою, охайною борідкою та вусами, вдягнутий у сіру толстовку та чорний піджак, і ззовні мав більш урівноважений вигляд, ніж три тижні тому, коли його раптово виставили з еквадорського посольства.
Він передав через свого адвоката листа суду, в якому, як висловився адвокат, його підзахисний "висловив особистий жаль щодо свого рішення".
"Я опинився в жахливій ситуації... Я зробив те, що в ту мить мені здавалося найкращим і, можливо, єдиним, що я міг тоді зробити", - йшлося в листі, який зачитали в суді.
Суддя Дебора Тейлор заявила: "Переховуючись в посольстві, ви навмисно опинилися поза зоною досяжності, перебуваючи у Великій Британії".
Адвокат обвинуваченого пояснив, що його клієнт роками боявся екстрадиції до США через свою діяльність у WikiLeaks.
Біля зали суду, окрім журналістів, зібралися активісти-правозахисники. Кілька людей влаштували пікет.
У США Ассанжу загрожують обвинувачення у змові через один з найбільших витоків секретної документації.
Велика Британія вирішить чи екстрадувати Ассанжа до США, де його підозрюють у змові з колишнім аналітиком спецслужб США Челсі Меннінг для завантаження секретної інформації.
Якщо в США його визнають винним, йому може загрожувати до п'яти років ув'язнення.
WikiLeaks оприлюднила тисячі засекречених документів, зокрема секретні повідомлення Пентагону, держдепартаменту та інших державних установ США.
Спочатку обвинувачення проти Ассанжа у зґвалтуванні висунули дві жінки у 2010 році у Швеції. З того часу справу закрили.
Ассанж стверджував, що секс з двома жінками у нього був за згодою, а обвинувачення у зґвалтуванні нібито мають на меті видати його США.
Щоб продемонструвати свою невинуватість, він сам у грудні 2010 року прийшов до поліцейської дільниці в Лондоні, де його заарештували.
Але через 9 днів Високий суд у Лондоні випустив засновника WikiLeaks під заставу.
У 2012 році, після того як британський суд розпорядився щодо його арешту за справою про видачу шведській владі, Ассанж сховався в посольстві Еквадору в Лондоні.
У 2017 році прокуратура Швеції припинила розслідування справи про зґвалтування, оскільки Ассанжу не могли вручити повістку, поки він був у посольстві.
Там він перебував до 11 квітня 2019 року, коли йому відмовили в подальшому проживанні на території дипустанови. Того ж дня його затримала лондонська поліція.
Прокуратура Швеції повідомила, що міркує над тим, щоб знову відкрити справу проти Ассанжа.
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Урядовці Великої Британії заявляють, що США дозволили Україні використовувати ракети Storm Shadow для ударів по РФ. "Переломний момент" настав, коли росія залучила до війни солдатів КНДР. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>