Арсен Аваков закликав кандидатів і суспільство припинити розпалювати ненависть

10:26, 15.04.2019
Арсен Аваков закликав кандидатів і суспільство припинити розпалювати ненависть

Арсен Аваков закликав суспільство заспокоїтися і "подумати про головне" (фото: "Ліга")

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до кандидатів у президенти України, закликавши їх не розпалювати ненависті до опонентів.
 
Про це він написав у Facebook.
 
"Агресивність суспільно-політичного протистояння у країні сягнула абсолютно неприпустимого рівня. Усі настільки захопилися баталією, що, схоже, уже забули, заради чого введено сам механізм виборчого суперництва. Адже все просто: вибори - це суспільний договір про регулярну коректну демократичну процедуру, що забезпечує визначення думки більшості, яка домінує", - зазначив Арсен Аваков.
 
Глава МВС поскаржився, що в інформаційній сфері українське суспільство розділилося на два непримиренні табори, а політики "рвуть своїми закликами країну на частини, не замислюючись про наслідки, отруюючи гнівом величезні групи українського суспільства".
 
"У бік відсовують мудрість, порядність і доброту - на порядок денний виходить ненависть!" - підкреслив Аваков.
 
На думку глави МВС, жодне керівне крісло у країні не варте того, щоб "розмінювати його на атмосферу взаємної ненависті", яка відкидає суспільство назад.
 
"Політична конкуренція вийшла за межу здорового глузду, питання про вибір чергового - я підкреслюю - чергового президента підмінюють боротьбою "абсолютного зла" з "абсолютним добром". Це дуже погана, небезпечна і руйнівна підміна понять", - попередив він. 
 

Аваков додав, що "демонізація супротивника, боротьба на приниження, знищення і нинішній рівень поляризації суспільства абсолютно неприпустимі".
 
"Пора дуже чітко відчути цю небезпечну межу й зупинитися!", - зазначив глава МВС і закликав суспільство заспокоїтися і "подумати про головне".
 
"Час зживати в собі свідомість підданих пана, для яких його смерть або зміна - це крах держави. Хочу нагадати, що президент - це не Бог-отець, не цар, не генеральний секретар ЦК КПРС і не батько сімейства. Президент - топ-менеджер, найнятий суспільством для виконання певної роботи в межах своїх функціональних обов'язків. І дуже багато з того, що кандидати в запалі виборчої гарячки обіцяють виборцям, є поза їхніми повноваженнями!" - нагадав глава МВС.
 
Глава МВС підкреслив, що жоден президент чи політик в Україні не має достатньої сили, щоб похитнути підвалини країни.
 
"І не потрібно несамовитих істерій - у нас досить внутрішньої сили до поступального збалансованого творення. Треба просто не забувати про це, коли нас намагаються загальмувати, втягуючи в чергову спіраль ненависті. Жоден із кандидатів не Бог і не демон. Кандидати просто люди, які потребують мудрої поради і підтримки свого народу", - підсумував він.
 
Зауважимо, раніше МВС закликало штаби обох кандидатів у президенти "не розхитувати ситуацію".

 • Зеленський видав указ розвивати Карпати

  Указ № 543 "Про розвиток регіону українських Карпат" спрямований на стимулювання соціально-економічного розвитку, підвищення інвестиційної привабливості, розбудови рекреаційного, туристичного та етнокультурного потенціалу регіону українських Карпат. >>

 • На округ, де програє Сергій Пашинський, вилетів спецпідрозділ «ТОР» (відео)

  Нацполіція направила на Житомирщину гелікоптер зі спецпідрозділом "ТОР" для забезпечення правопорядку під час підрахунку голосів на виборчий округ №64. Поліцейських спецпризначенців направили на Житомирщину для підсилення місцевої поліції. >>

 • Пашинський, Ківалов, Литвин і Богуслаєв програють «Слугам народу» в округах

  Народні депутати 8-го скликання Сергій Пашинський, Володимир Литвин, В’ячеслав Богуслаєв та самовисуванець Сергій Ківалов програють вибори своїм суперникам зі "Слуги народу". Пашинського підтримали 17,62%. Литвин наразі отримує 29,45% підтримки. >>

 • Один з авторів Конституції Віктор Мусіяка помер на 74-му році життя

  У понеділок, 22 липня, помер відомий політичний діяч, один з авторів Конституції України Віктор Мусіяка. Віктор Мусіяка - український політик, один з авторів тексту Конституції України, колишній лідер партії "Вперед, Україно!", професор Києво-Могилянської академії. >>

 • Мільярдер Костянтин Жеваго програє вибори «Слузі народу»

  Доларовий мільярдер Костянтин Жеваго, за результатами опрацювання 68,75% протоколів, поступається на 150-му виборчому окрузі у Полтавській області менеджеру ProZorro Олексію Мовчану, висуванцю "Слуги народу". Зокрема, Мовчан набирає 40,67% голосів, а самовисуванець Жеваго - 25,76%. >>

 • У Херсоні перекинулась машина з бюлетенями

  Близько 6 ранку в Херсоні сталася аварія за участю автомобіля, який перевозив виборчі бюлетені, поліцейська отримала травми. Аварія сталася на розі вулиць Театральної та Воронцовської.Внаслідок аварії незначні тілесні ушкодження отримала працівниця поліції. >>