США за напад в Азові покарали 4 росіян з ФСБ і 2-х ДНРівців

18:39, 15.03.2019
США за напад в Азові покарали 4 росіян з ФСБ і 2-х ДНРівців

США запровадили санкції проти винних за напад на українців в Азові (фото: LIGA.net)

Міністерство фінансів США запровадило санкції проти шести громадян Росії і вісьмох компаній у відповідь на триваючу агресію Росії в Україні.
 
Про це йдеться в повідомленні пресс-служби Мінфіну США, передає "Європейська правда".
 
"Сьогоднішній крок спрямований на окремих осіб та суб'єкти, які відіграють важливу роль у невиправданих російських атаках на українські військово-морські судна в Керченській протоці, анексії Криму та підтримці незаконних сепаратистських виборів на сході України. Ці дії доповнюють санкції, які сьогодні приймаються також Європейським Союзом та Канадою, і підкреслюють силу та відданість трансатлантичного партнерства для протидії подальшій дестабілізуючій поведінці Росії", - йдеться у повідомленні.
 
Рішення передбачає, що все майно та інтереси у власності визначених фізичних та юридичних осіб блокуються, а особам в США заборонено здійснювати операції з ними.
 
У санкційний список внесли 4-х російських чиновників, які були причетні до нападу в Азові:
 
- Геннадій Медведєв, заступника директора прикордонної служби ФСБ Росії;
 
- Сергій Станкевич, начальник прикордонної служби ФСБ Росії;
 
-Андрій Шеін, заступник начальника прикордонної служби та начальник відділу берегової охорони ФСБ Росії.
 
- Руслан Ромашкін, начальник пункту управління командуванням ФСБ Росії для окупованих Криму та Севастополя.
 
"Медведєв і Станкевич безпосередньо контролювали і організовували напад на українські кораблі і їх екіпажі, а Шеін брав участь в операції із захоплення українських кораблів і екіпажу", - зазначили в міністерстві.
 
У список потрапили також двоє сепаратистів, які брали участь в організації нелегітимних виборів у листопаді 2018 року в так званій Донецької народній республіці:
 
- Олексій Олексійович Найденко - заступник голови Центральної виборчої комісії так званої ДНР.
 
- Володимир Юрійович Висоцький - секретар Центральної виборчої комісії так званої ДНР.
 
У список потрапили й 6 оборонних компаній із діяльністю в Криму, деякі з яких незаконно привласнили державні активи України для надання послуг російським військовим:
 
- Ярославський суднобудівний завод, який будував судна для ФСБ і Міністерства оборони Росії;
 
- Зеленодольський суднобудівний завод ім. Горького - один з найбільших виробників суден у Росії, випускає для російського флоту фрегати і корвети.
 
- АТ "Концерн Океанприбор" - виробник гідроакустичного обладнання та поставляє комплектуючі для ВМФ Росії.
 
- ПАТ "Звєзда" - постачальник дизельних двигунів для ВМФ Росії.
 
- АТ "Завод Фіолент" - виробник електроніки у Криму, що поставляє деталі для використання в російській військовій техніці. Фіолент був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму в 2014 році.
 
- "Судокомпозит" - кримський виробник оборонних компонентів, що постачаються для російського військового використання. Був незаконно привласнений Російською Федерацією після анексії Криму.
 
- ТОВ "СК Консоль-Строй ЛТД" - одна з найбільших будівельних компаній Криму.
 
- ТОВ "Нові проекти" - має ліцензії на проведення геологічних досліджень, розвідку та видобуток сировинних вуглеводневих матеріалів у Чорному морі.
 
Нагадаємо, 15 березня Рада ЄС запровадила індивідуальні санкції восьми громадян Росії у зв’язку з керченською агресією.
 
Як повідомляла "УМ", раніше ЄС ввів санкції проти восьми громадян Росії через напад в Азові.
 
Нагадаємо, 25 листопада Росія грубо порушила міжнародні норми судноплавства, вчинивши напад в Азові на українські судна. Москва цинічно заявляє, що обстріляла українців у так званих своїх "територальних" водах, хоча насправда судна України знаходились поза межами територіальних вод окупованого Крима. Тим більше, згідно з договором України та Росії від 2003 року Азовське море є вільним для судноплавства для обох країн.
 
 
Всіх 24 захоплених у полон українських моряків ФСБ заарештували і погрожують судити за законами Росії. 7 січня Україна подала до Європейського суду з прав людини позов проти Росії через захоплення українських моряків в Азові.
 
15 січня Росія влаштувала суд за закритими дверима для захоплених в Азові українських моряків. 16 січня стало відомо, що Лефортовський суд Москви залишив у СІЗО до 24 квітня всіх 24 полонених українських моряків.
 
24 січня в ПАРЄ визнали військовополоненими захоплених в Азові українських моряків.
 
18 лютого Рада ЄС за напад в Азові схвалила нові санкції проти Росії.