На міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2019 взагалі може не бути представника від України.
Про це в ефірі
"Громадського" заявила членкиня правління Національної суспільної телерадіокомпанії Олександра Кольцова.
Вона повідомила, що Суспільне веде перемовини з гуртом KAZKA щодо участі в Євробаченні.
"Але мені здається, зараз, в цій ситуації - це криза, на яку немає однозначної відповіді, правильної, тому що суспільство розділене", - сказала Кольцова.
За її словами, до 8-10 березня Суспільне та представник України мають представити організатору конкурсу номер з розкадровками.
На питання, що представником України може бути KAZKA, а може бути ніхто, Кольцова відповіла: "Це може бути ніхто".
Водночас тріо Freedom Jazz, яке посіло друге місце у Нацвідборі на Євробачення, відмовилося їхати на конкурс замість MARUV. Про це музиканти повідомили у Facebook.
"Може, колись, ми ще раз спробуємо свої сили у національному відборі... Але тільки що ми отримали дзвінок з НТКУ і хочемо повідомити, що відмовляємось від участі на Євробаченні-2019", - йдеться у повідомленні.
Гурт KAZKA посів третє місце на Нацвідборі.
Нагадаємо,
співачка Ганна Корсун, або MARUV, яка перемогла в Національному відборі на Євробачення-2019 та їздить з гастролями до Росії, не представлятиме Україну на пісенному конкурсі, бо співачка та НСТУ "не знайшли спільного рішення щодо місії представника України на міжнародному пісенному конкурсі".
Як повідомляла УМ, 23 лютого MARUV перемогла у фіналі національного відбору "Євробачення-2019" у Києві та мала представляти Україну на пісенному конкурсі в Ізраїлі. Однак згодом стало відомо, що у співачки заплановано сольні концерти в Москві та Санкт-Петербурзі. Це спричинило шквал питань щодо того, чи може співачка їхати на конкурс.
Зранку 25 лютого 2019 року співачка MARUV заявила про тиск на неї з боку Національної телекомпанії України. Ніби-то її нібито намагаються змусити відмовитися від участі в конкурсі. Таке написала на сторінці у Facebook. Вона також заявила про готовність відмовитися від виступів в Росії.
Однак мовник все ж вирішив не укладати із MARUV договір. Наголошують: за правилами "Євробачення", учасник повинен "забезпечити неполітичний характер". А ситуація, яка склалася навколо Нацвідбору цього року, має ознаки політизації.
"Суспільний резонанс, спроби тиску з боку політичних сил, втручання в дискусію культурних діячів та інформаційних структур країни-агресора фактично спричинили політизацію результатів національного відбору", - йдеться у повідомленні Суспільного.