Окружний адмінсуд Києва заявляє, що тимчасово заборонив Уляні Супрун виконувати обов’язки міністра охорони здоров'я через подвійне громадянство і те, що вона більше місяця є виконуючою обов'язки.
Вказується, що своє рішення суд мотивував наявністю ознак протиправності в тимчасовому виконанні першим заступником міністра охорони здоров'я (Уляна Супрун) повноважень в.о. міністра в строк, що перевищує 1 місяць з моменту наділення особи відповідними повноваженнями.
"Окрім того суд врахував доводи позивача про те, що в 2015 році Супрун Уляна Надія отримала громадянство України і, водночас, досі перебуває в іноземному громадянстві (громадянство США), в той час як відповідно до Закону України "Про громадянство України" в Україні існує єдине громадянство", - сказано в повідомленні.
Водночас віце-прем'єр-міністр України Павло Розенко заявив, що підтримує діяльність Уляни Супрун на посаді виконуючого обов‘язки міністра охорони здоров‘я і не бачить юридичних підстав для її відсторонення.
За його словами, він підтримує також напрямки реформування системи охорони здоров‘я, що здійснює зараз уряд та команда Міністерства охорони здоров'я.
Розенко наголосив, що Супрун була призначена на свою посаду у повній відповідності до чинного законодавства України.
"Не бачу жодних юридичних підстав для відсторонення її від посади в.о. міністра. Бачу лише наміри старої корумповано-мафіозної системи здійснити спробу повернути корупційні схеми у систему охорони здоров‘я!", - заявив віце-прем'єр-міністр.
"Але... Реваншу не буде! Адже справа не в персоналіях, а в принципах діяльності нинішнього складу уряду", - додав посадовець.
У коментарі телеканалу
"112.Україна" Розенко додав, що суд може приймати будь-які рішення, але остаточне рішення ухвалює Кабмін. При цьому він підкреслив, що уряд буде оскаржувати це рішення і зробить це якнайшвидше.
Як повідомляє
Zn.ua, представник Кабінету міністрів, народний депутат з фракції "Блок Петра Порошенка" Вадим Денисенко заявив, що у Верховній Раді досі немає потенціалу для призначення міністра охорони здоров'я, і уряд буде робити все можливе, щоб реформа тривала, а Супрун залишилася на посаді.
"На сьогодні немає голосів у залі, я впевнений, за призначення кого-небудь міністром охорони здоров'я. Немає кандидатури, яка б не розколола зал", — сказав він журналістам в кулуарах парламенту у вівторок.
У той же час він зазначив, що ніхто з критиків Супрун не може дорікнути їй в корупційних діяннях.
"Це була цілеспрямована кампанія проти неї. І ця кампанія пов'язана, насамперед, з величезними грошима, які виділяє держава", — додав Денисенко.
Як повідомляла "УМ",
Окружний адміністративний суд Києва заборонив очільниці МОЗу Уляні Супрун виконувати обов'язки міністерки охорони здоров'я до кінцевого рішення суду. Водночас активісти висловлюють підтримку Уляні Супрун і зазначають, що рішення щодо Уляни Супрун раніше виніс той самий суд, який відновив Романа Насірова на посаді. У мережі також запустили відповідний хештег - #ПідтримуюСупрун.