На священиків московського патріархату тиснули з Росії, щоб вони не зустрічалися з екзархами Константинополя

17:21, 11.01.2019
На священиків московського патріархату тиснули з Росії, щоб вони не зустрічалися з екзархами Константинополя

РПЦ тиснула на священиків УПЦ МП, щоб вони не брали участі у створенні об’єднаної української церкви (ілюстративне фото)

На ієрархів УПЦ Московського патріархату вчиняли тиск з боку Російської православної церкви, щоб вони не зустрічалися із екзархами Вселенської патріархії напередодні Об’єднавчого собору.

Про це розповів Екзарх Константинополя Даниїл Памфлійський ВВС Україна.

Він відзначив, що наскладішим за чотири місяці роботи в Україні було налагодити контакт із ієрархами УПЦ МП.

"Знайти контакти з ієрархами, з представниками УПЦ на той час Московського патріархату. Не було жодних проблем з наведенням контактів з духовенством колишніх УПЦ КП і УАПЦ, але представники УПЦ МП мали вказівки, які прийшли з Москви: їм було заборонено виходити з нами на контакт", - сказав архієписком Даниїл.

Однак, способи до спілкування знаходилися.

"Вони таки йшли з нами на зустріч, ми повинні були знайти, як і де зустрітися, щоб не створити умов, коли б їх могли покарати за спілкування з нами. І, з іншого боку, щоб не створити передумови для звинувачень нас у втручанні у внутрішні справи їхньої церкви", - продовжив він.

Екзарх Вселенського патріархату зміг зустрітися із 18 представниками УПЦ МП.

"Більшість з них були і, мені здається, по сьогодні готові зробити крок, щоб влитися в нову помісну українську православну церкву", - сказав Даниїл.

Архієпископ додав, що вони дуже боялися покарання з боку керівників своєї церкви.

"І попри те, що ми їм гарантували, що Константинополь захистить їх, не залишить з церковними санкціями і так далі, вони все одно хотіли побачити, коли цей процес дійде до кінця. Томос буде, казали вони, - і тоді ми почнемо робити якісь радикальніші кроки з нашим духовенством", - розповів представник Вселенського патріархату.

Він зазначив, що наразі ідуть переговори.

"Архієреї, які були з нами на зв'язку, зараз розмовляють з владикою Симеоном, з владикою Епіфанієм, щоб визначити, як вони можуть прийти до ПЦУ всіма своїми єпархіями чи частинами цих єпархій", - додав священнослужитель.

"З іншого боку, є велика противага: йде своєрідне фінансування від певних олігархів, депутатів Верховної Ради на сьогоднішній день, котрі намагаються заблокувати цей процес, завадити духовенству і архієреям зробити свій вільний вибір", - наголосив він.

Нагадаємо, на Об’єднавчий собор прийшли лише двоє священнослужителів УПЦ МП.

Як повідомляла "УМ", почесний патріарх Філарет прогнозує надання ПЦУ статусу патріархії після того, як до неї приєднається вся УПЦ МП та надання Томосу визнають усі православні церкви.