Початок різдвяного дива: чому українські дітлахи так люблять Миколая та куди надсилатимуть листи цьогоріч
Цукерки під подушкою, святкова атмосфера, засніжені вулиці й новорічний настрій. >>
Патріарх Філарет назвав умови для надання статусу патріархії ПЦУ
Православна церква України отримає статус патріархату після об’єднання з конфесією, яка зараз новить назву Українська православна церква московського патріархату, та визнання іншими православними церквами.
Про це повідомляє УНІАН.
Про відповідні умови повідомив Почесний патріарх Філарет під час проповіді у Михайлівському соборі в Києві.
Патріарх Філарет відзначив, що в Україні продовжує існувати Московський патріархат і «нам треба об’єднатися з ним, та це не так просто».
«Тому треба мати мудрість, треба мати терпіння, бути наполегливими і знати дорогу, якою ми повинні йти. А яка дорога наша? Перше – об’єднати українське православ’я в одну Українську православну церкву. Друге – щоб всі православні церкви, не тільки Константинопольський патріархат, а й всі інші, визнали автокефалію помісної Православної церкви України», - додав почесний патріарх.
За його словами, поки що є такі церкви, які, знаходячись під впливом Москви, не хочуть визнати Українську церкву автокефальною.
«Але я думаю, і не тільки думаю, а переконаний в тому, що всі її визнають. Як у 1992 році мало хто вірив, що може бути Українська церква автокефальною, – а вона такою стала», - додав патріарх Філарет.
Також він зазначив, що за тих часів, у 1992 році, предстоятель РПЦ Олексій ІІ говорив, що УПЦ КП нібито пограються в незалежність і повернуться в Москву.
«Я тоді сказав – ніколи в Москву ми не повернемося, бо ми є Київ. Хрещення було тут і ми дали християнство, а не вони нам», - сказав почесний патріарх.
Він зауважив, що в Об’єднавчому соборі українських православних церков брали участь два архієреї з Московського патріархату, з ними до ПЦУ прийшло 20 парафій, водночас з УАПЦ прийшло 500-600 парафій, а з УПЦ КП – 6 тисяч парафій.
За словами патріарха Філарета, справжнє об’єднання українських православних церков буде тоді, коли «всі парафії та єпархії Московського патріархату з’єднаються з нами в одну Українську православну церкву».
«Сьогодні ми визнані як митрополія, тому митрополит Епіфаній є предстоятелем Київської митрополії, а ми ж патріархат. Хіба ми від патріархату відмовляємося? Не відмовляємося ми від патріархату, він поки що не визнається вселенським православ’ям», - зауважив він.
«Але нам треба досягти того, щоб українську церкву визнавали як патріархат, а не як митрополію. Те, що це буде – я в цьому переконаний, так само переконаний, як був переконаний в 1992 році, що буде автокефальна церква. Так і зараз переконаний, що Київський патріархат буде. Коли він буде? Коли ми об’єднаємося в одну церкву і коли нас визнають як митрополію інші церкви. Коли ці дві умови завершаться – тоді буде час Української церкви як патріархату. Це дорога ще далека, але цією дорогою треба йти. Тепер ми станемо на шлях до патріархату і досягнемо його і Господь допоможе», - наголосив патріарх Філарет.
Нагадаємо, 6 січня у соборі святого Георгія у Стамбулі Вселенський патріарх Варфоломій вручив Томос про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському і всієї України Епіфанію.
Цукерки під подушкою, святкова атмосфера, засніжені вулиці й новорічний настрій. >>
Президент Євроради Шарль Мішель вирішив скоротити свій візит до КНР через ризики, пов’язані з погрозами прем'єра Угорщини Орбана зірвати саміт лідерів ЄС, запланований 14-15 грудня. >>
Українських волонтерів привітав з їх святом Президент України Володимир Зеленський, зазначивши, що вони - ще один рід нашої армії і джерело нашої сили. >>
Припинити (обмежити) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях рекомендує Комітет з питань етики Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. >>
Перша церемонія "Дзвін пам'яті та надії" за участю військових, військовополонених, які повернулися з полону, а також родин людей зниклих безвісти пройшла в столиці. >>
На кордоні зі Словаччиною блокаду пункту пропуску "Ужгород − Вишнє-Нємецьке" призупинили. Вантажівки через КПП рухаються у звичайному режимі. >>