На Рівненщині за 3500 доларів ухилянтам обіцяли переправлення за кордон
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
НАК «Нафтогаз України» уклала договір та підтвердила номінації на газ КП «Смілакомунтеплоенерго», яке наразі забезпечує теплом це черкаське місто, яке торік замерзало, влаштовувало акції протесту під Кабміном, блокувало траси, протестуючи проти того, аби на місто повісили борги колишнього теплопостачального підприємства «Сміла Енергоінвест».
Як повідомив департамент з корпоративних комунікацій «Нафтогазу України», надання номінацій на газ стало можливим після виконання місцевою владою Сміли та КП «Смілакомунтеплоенерго» вимог статті 22 закону України «Про теплопостачання» - прийняття боргів попереднього теплопостачальника ТОВ «Сміла Енергоінвест» перед Нафтогазом.
«Ситуація в Смілі нарешті врегульована та увійшла до правового русла. Так могло бути вже давно, якби представники місцевої влади не намагалися заробити на цій ситуації короткострокові політичні дивіденди, створюючи незручності для людей. Закон – є закон, обійти його не вдасться. Задля уникнення подібних ситуацій в майбутньому закликаємо місцеву владу відповідально ставитися до використання майна громади та сумлінно сплачувати за спожитий газ», - зазначає перший заступник голови правління Нафтогазу Сергій Перелома.
Як пояснюють у НАК, борги перед Нафтогазом у розмірі 85,5 млн грн були накопичені в період з 2010 року, коли за рішенням місцевої влади міські котельні експлуатувалися ТОВ «Сміла Енергоінвест» в рамках спільної діяльності.
«Наразі заборгованість реструктуризована – відповідний договір підписаний між Нафтогазом та КП «Смілакомунтеплоенерго» 26 грудня», – наголошують у Нафтогазі. І додають, у листопаді поточного року «Смілакомунтеплоенерго» відбирало газ несанкціоновано, а це, у відповідності до Кодексу ГТС, тягне за собою оплату комунальним підприємством послуг з балансування природного газу на користь ВАТ «Черкасигаз» з коефіціентом 2.
Як повідомляє місцеве видання «Сміла.ua», секретар Смілянської міської ради Віктор Федоренко пишається тим, що КП «Смілакомунтеплоенерго» вдалося укласти договір з НАК Нафтогаз на постачання газу за найнижчими в Україні цінами. Мовляв, це хороша новина, це великий плюс. Але є і мінуси. НАК Нафтогаз змусив смілянське КП взяти на себе борги Енергоінвесту. Йдеться про суму у розмірі понад 85 млн грн. При цьому представники смілянської влади переконують, що борг не ляже на місто, сміляни не відчують боргів.
«Смілянські очільники лукавлять . Те, що вони говорять, що борг не ляже на місто – неправда, бо він уже ліг, - вважає громадський активіст, волонтер, член нинішнього діючого виконкому Віктор Овчаренко. - Ну звідки у бюджеті міста кошти на погашення боргу розміром 85 мільйонів гривень?».
За його словами, кошти можуть прийти лише з рентабельності, з прибутків. А звідки взяти прибутки? Прибутки – це тариф на тепло, за яке платитимуть сміляни. Однозначно, за борги «Сміла Енергоінвесту» будуть платити сміляни. Тому нам і підвищили тариф.
Взявши на себе борги – ми отримали дешевий газ. В принципі, з одного боку це економічно вигідно. Якщо верховна влада змушує – то так поступив би будь-який міський голова. Підвищивши тариф за тепло, сміляни переплачуватимуть у місяць 5-6 млн грн. Ось цими коштами ми і гаситимемо чужі борги. Але є ще й моральна точка зору – сміляни знову змушені ще раз платити за газ. А злочинці, які вкрали людські кошти, продовжують добре почуватися на волі.
Двоє жителів Вараського району отримали підозру за організацію незаконного переправлення людей через кордон за попередньою змовою та з корисливих мотивів. >>
Від березня цього року росія, порушила санкції ООН, поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (понад 56 тисяч тонн) сирої нафти, розплачуючись нею за військову підтримку Пхеньяном російської війни проти України. >>
Санкції проти українського бізнесмена Дмитра Фірташа та його дружини за корупцію ввела Велика Британія. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
На фронт українським захисникам поставили партію неякісних мін виробництва "Укроборонпрому". >>
У Черкасах поліція взяла 38-річного підприємця, який за 5 тис. доларів обіцяв ухилянтам організувати непридатність до служби в ЗСУ. >>