Росія засудила кримських татар по справі «Хізб ут-Тахрір» на 9 і 17 років

11:59, 24.12.2018
Росія засудила кримських татар по справі «Хізб ут-Тахрір» на 9 і 17 років

Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов (фото: RFE/RL)

Фігурантів першої Бахчисарайської "справи Хізб ут-Тахрір" засудили до 9 та 17 років колонії суворого режиму.
 
Таке рішення виніс у понеділок Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону, повідомляє "Крим.Реалії" з посиланням на "Кримську солідарність".
 
Так, Енвера Мамутова засудили до 17 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, Руслана Абільтарова, Ремзі Меметова і Зеврі Абсеїтова - до 9 років колонії суворого режиму.
 
Адвокати повідомили, що мають намір оскаржити рішення суду.
 
21 грудня засуджені виступили в суді з останнім словом. Жоден з фігурантів своєї провини не визнав. Усі вказували на "політично-вмотивований характер" кримінальної справи.
 
Як відомо, 12 травня 2016 року в Бахчисараї силовики окупантів провели низку обшуків у будинках мусульман, кримських татар, а також у місцевому кафе. У результаті були схоплені і звинувачені в тероризмі четверо мешканців Бахчисараю: Зеврі Абсеїтов, Ремзі Меметов, Рустем Абільтаров і Енвер Мамутов. Їм закидають участь в організації "Хізб ут-Тахрір", визнаній в Росії терористичною.
 
Як повідомляла "УМ", у світі проходить флешмоб під гаслом "Мусульмани - не терористи", організований напередодні винесення "вироку" фігурантам Бахчисарайського "справи Хізб ут-Тахрір".