Шпигунка Марія Бутіна «здала» США свого куратора з Росії - CNN

17:36, 13.12.2018
Шпигунка Марія Бутіна «здала» США свого куратора з Росії - CNN

Марія Бутіна (фото: Hill Reporter)

Росіянка Марія Бутіна, звинувачена в США у шпигунстві на користь Кремля, назвала свого куратора в Росії та готується визнати провину.
 
Про це пише CNN із посиланням на співрозмовника, обізнаного у справі.
 
Зазначається, що Бутіна розповіла правоохоронцям про американця, з яким вона вступила в змову, щоб проникнути в політичні кола США, і російського чиновника, який керував її діями.
 
За даними видання, цим росіянином ймовірно є колишній високопосадовець Олександр Торшин. Він обіймав кілька керівних посад у російському уряді і нещодавно пішов з посади заступника голови Центрального банку Росії.
 
Також Бутіна надає слідству інформацію про свого американського бойфренда, представника Республіканської партії Пола Еріксона. Він нібито допоміг їй проникнути в консервативні політичні кола та виявити впливових людей.
 
Ім’я Еріксона 15 разів згадується у документах про визнання провини Бутіної. Чоловіку не пред'явили ніяких звинувачень, але він знаходиться під пильною увагою правоохоронців.
 
У четвер вранці (ввечері по Києву, - ред.) Бутіна має визнати провину у змові під час засідання у Федеральному суді округу Колумбія.
 
Журналісти припускають, що слідчі мають допитати її про соратників з Росії, зокрема, про Торшина та неназваного мільярдера-олігарха, який фінансував деякі з проектів Бутіної і повідомив про зв'язки з російською розвідкою.
 
Згідно з умовами угоди про визнання провини, Бутіну, ймовірно, депортують після того, як її співпраця закінчиться, і вона буде звільнена з-під варти.
 
Нагадаємо, 15 липня цього року у Вашингтоні затримали 29-річну громадянку Росії Марію Бутіну, її підозрюють у шпигунстві на користь Росії. Їй звинувачують також у тому, що вона намагалася налагодити зв'язки з "американською організацією, яка бореться за посилення прав на володіння зброєю ... з метою просування інтересів Російської Федерації".
 
З'ясувалося також, що в 2014 році Бутіна агітувала мешканців українського Донбасу за створення т.зв. "Новоросії".
 
Як повідомляла "УМ", Марія Бутіна через секс намагалася потрапити у впливові кола США.