Адміністрація Трампа ввела нові санкції проти Росії

10:34, 22.08.2018
Адміністрація Трампа ввела нові санкції проти Росії

Пакет санкцій США проти Росії розширили (фото: ЕРА/UPG)

Адміністрація Трампа ввела санкції проти російської та словацької фірм та приватних осіб за спроби ухилення від попередніх американських санкцій - допомогу іншій російській компанії "Дайвтехносервіс", проти якої санкції були введені ще в червні.

Про це повідомляє Голос Америки.

"Дайвтехносервіс" звинувачували у наданні підводного обладнання та систем дайвінгу службі безпеки ФСБ.

Під санкції потрапили російська фірма "Вела-Марін" (Vela-Marine Ltd) та словацька Lacno S.R.O. Перша намагалась працювати від імені "Дайвтехносервісу", друга надавала йому матеріальну підтримку.

Також санкції ввели проти двох працівників "Дайвтехносервісу" росіян Марини Царевої та Антона Нагібіна, які, відповідно до звинувачень, діяли від імені "Дайвтехносервісу" та допомагали фірмі уникати штрафів США.

"Дія проти цих шахраїв має вирішальне значення для забезпечення того, щоб громадськість знала про тактику, що використовують вони (компанії, проти яких вводяться санкції – ред. ГА). Також, важливо, щоб вони були заблоковані американською фінансовою системою", - заявив Міністр фінансів США Стівен Мнучін.

Санкції вводяться відповідно до закону, прийнятого Конгресом у минулому році для покарання Росії за втручання в президентські вибори 2016 року, а також за дестабілізуючі дії по всьому світу.

"Мінфін руйнує спроби Росії обійти наші санкції", - заявив Стівен Мнучін.

Компанії, про які йдеться, вже заблоковані Мінфіном США так само як і їх американські активи.

Ще один напрямок санкцій - допомога Північній Кореї.

За це покарали ще дві російські компанії та шість кораблів, яких пов'язують із "участю у перевезенні нафтопродуктів північнокорейськими кораблями, діяльність яких заборонена Радою Безпеки ООН".

Нагадаємо, що в вересні Сенат може розглянути законопроект, покликаний стримати Росію від втручання у вибори США.

Наразі проект доопрацьовується, щоб мінімізувати небажані наслідки для світової економіки від автоматичного запровадження санкцій, що стосуються боргу та енергетики Росії.

"Ми хочемо бути впевненими, що шкоду обмежено економікою Росії і вплив на інших стримується", - заявив сенатор Кріс Ван Голлен.

Законопроект, внесений на розгляд Сенату в січні сенатором від Демократичної партії Ван Голленом та сенатором-республіканцем Марко Рубіо передбачає запровадження санкцій у тому випадку, якщо директор Національної розвідки США Ден Коутс у своєму звіті підтвердить, що Росія втручається до проміжних виборів США, запланованих на листопад.

В законопроекті передбачається запровадження санкцій на операції з новими випусками російських державних облігацій, а також блокування операцій з акціями російських компаній, що працюють в сфері енергетики, включаючи такі компанії, як "Газпром" та "Роснєфть". Передбачається запровадження санкцій проти російських банків, частки в металургійному комплексі та проти російських посадовців.

Як повідомляла "УМ",  прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв погрожував сприйняти нові санкції США як оголошення війни.