Колишній прем'єр-міністр Арсеній Яценюк вважає, що Росія намагається зіпсувати імідж проекту "Стіна", бо не хоче посиленого кордону між країнами.
"Москва відкрито не бажає мати кордон між Україною та Росією. Тому Кремль докладає величезних зусиль, щоб завадити або дискредитувати будь-який прикордонний проект", - каже він.
При цьому екс-прем'єр наполягає, що проект - цілковитий успіх.
"Це частина одного з найбільших досягнень уряду після Майдану та зусиль усього українського народу: відновлення обороноздатності країни", - заявляє він.
Яценюк називає неправдивими, "у стилі Геббельса", звинувачення його в організації будь-яких неправомірних дій, що підживлюють "пропаганду Кремля".
"Навіть якщо підрядники та місцеві чиновники щось вкрали (а розслідуванню доведеться це довести у суді), яким чином може бути залучений у це прем’єр-міністр?" - запитує він.
Колишній очільник уряду стверджує, що його дітище зуміло припинити контрабанду та незаконну міграцію, а також допомогло Україні забезпечити безвізовий режим із ЄС і закласти основу для можливого членства в НАТО.
"Наші партнери завжди давали зрозуміти, що Україна має побудувати надійний кордон із Росією", - зазначив Яценюк.
Видання звернулось також до прикордонників з питанням щодо надійності нового кордону. Прикордонник з Гоптівки Оксана Іванець визнає, що стіна не витримає російського наступу, але вважає, що не в цьому її суть.
"Вона дає нам час організувати першу лінію оборони, поки ми чекаємо прибуття Збройних сил", - пояснила вона.
Іванець сподівається, що в певний момент критики проекту, який також називають "Європейський вал", все ж зникнуть.
"Вони повинні розуміти, що по той бік - агресор... Ми повинні тримати Росію чимдалі", - каже вона.
Іванець додала, що прикордонники майже щодня бачать чоловіків у військовій формі з російської сторони, іноді на бронетранспортерах.
Як повідомлялося, Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура завершили розслідування справи про розкрадання бюджетних коштів, виділених на проект "Стіна".
Посадовців Державної прикордонної служби та представників бізнесу підозрюють у корупційних зловживаннях, в результаті яких інтересам держави завдано збитків у розмірі понад 16,68 млн грн.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков прогнозує, що будівництво ділянки "Стіни" у Харківській області буде завершене до кінця 2018 року.
У цілому завершення будівництва проекту заплановане на 2020 рік.
На сьогоднішній день "Європейський вал" охоплює лише невеличку частину 2300-кілометрового східного кордону України з Росією.
Він складається із 170 кілометрів траншей, 72 кілометрів огорожі, 165 кілометрів патрульної дороги, 19 кілометрів наземної смуги, обладнаної сейсмічними датчиками для виявлення руху об’єктів вагою понад 60 кілограмів, і чотири прикордонні пости з 17-метровими сторожовими вежами, оснащеними камерами спостереження та тепловізорами.