Поблизу Маріуполя українські сапери знайшли та знешкодили 40 мін ПМН-2, які свідчать про постачання зброї із Росії на територію України окупаційним військам.
Про розмінування повідомляє прес-служба ООС.
"Військові сапери ... знищили 14 протипіхотних мін ПМН-2 які були виявлені біля однієї з позицій в смузі оборони бригади. Ще 36 мін було знешкоджено на місці, оскільки транспортуванню вони не підлягали", - ідеться в повідомленні.
Міни ліквідовували під наглядом української сторони Спільної центру контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін та наглядачі із місії ОБСЄ в Україні.
"Ворог встановив свої вибухові пристрої за всіма правилами мінування та ретельно замаскував це місце. Міни встановили в лісосмузі ромбами по 4 одиниці, а п’яту ставили перед умовною фігурою щоб заплутати саперів та збільшити ризик підрив", - додають військові.
Протипіхотні міни ПМН-2 призначені, щоб сильно травмувати ноги людини, через що бій припиняє не лише уражений армієць, але і особи, які будуть йому допомагати.
Міни ПМН-2 дуже важко знаходити, бо вони майже не містять металевих деталей, як інші боєприпаси, тому металодетектор їх не виявляє.
Знайдені боєприпаси виготовлені 1987 року в Радянському Союзі.
Варто відзначити, що у лютому 1999 року Україна підписала Отавську конвенцію про заборону протипіхотних мін та їх ліквідацію. Конвенція вступила у силу в березні 2001 року. Хоча Україна ратифікувала її тільки у травні 2005 року.
Після ратифікації Оттавської конвенції, Україна була зобов’язана ліквідувати всі протипіхотні міни, а також комплекси до них. Утилізація здійснювала під наглядом міжнародних експертів та, частково, на кошти донорів, які контролювали хід робіт.
За чотири роки була проведена робота зі знищення протипіхотних мін типу ПМН та ПМН-2, відзначає О. Їжак у виданні "Організаційні проблеми утилізації боєприпасів і ракет в Україні", написаному в 2005 році.
Російська Федерація Оттавську конвенцію не ратифікувала, тому до цього часу має в наявності запаси ПМН-2.
Їх наявність на території України свідчить, що Росія постачає зброю окупаційним військам.
Як повідомляла "УМ", внаслідок підриву на керованому фугасі 27 липня загинув Іван Войтенко, сапер 72-ї бригади.
Німеччина до кінця поточного року поставить в Україну близько 150-200 бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом. >>
Міністром оборони України Рустем Умєров очолюватиме делегацію з якою відвідає Сеул у середу, 27 листопада. Київ презентує партнерам список запитів, включно з протиповітряними ракетами та артилерійськими системами. >>
Резолюцію, окремим пунктом у якій закликала членів Північноатлантичного альянсу надати Україні ракети середньої дальності, ухвалено Парламентською асамблеєю НАТО. >>
На постачання неякісних мін у ЗСУ реакції військової влади не було, допоки 6 листопада журналіст Юрій Бутусов не оприлюднив відео партії мін, у яких на десять пострілів був лише один розрив. >>
Служба безпеки та Національна поліція затримали російського агента, який на замовлення ворожих спецслужб вчинив теракт у центрі Києва 17 листопада цього року. >>