Кривавий тиждень: рф застосувала понад 1,3 тисячі дронів та близько 1050 КАБ – Зеленський
За цей тиждень російська федерація застосувала проти України більш ніж 1300 ударних дронів, близько 1050 керованих авіаційних бомб і 29 ракет різних типів. >>
Делегація України під час весняної сесії НАТО у Варшаві. (Фото з ФБ-сторінки Ірини Фріз)
Доповідь Парламентської асамблеї НАТО покладає відповідальність за порушення прав людини в Україні та Грузії на Росію. Відповідна заява пролунала під час весняної сесії, яка проходить у Варшаві в суботу.
Про це повідомила голова постійної делегації України в ПА НАТО Ірина Фріз на своїй сторінці у Facebook.
У доповіді під назвою "Просування демократії та прав людини у чорноморському регіоні", що була представлена головним доповідачем Уллою Шмідт, зазначаються масові порушення прав людини на окупованих територіях України.
"Доповідачі підтримали тези щодо відповідальності Росії за порушення прав людини не тільки на сході України, але й в Абхазії та Південній Осетії", - зазначила Фріз.
За словами Улли Шмідт, швидке рішення конфлікту на Донбасі є нереалістичним. Водночас представники ПА НАТО визнають, що керівництво України прагне "говорити з людьми, а не вирішувати конфлікт військовими методами".
"Ключове завдання сьогодні - припинення вогню, але жодного прогресу з боку самопроголошених республік не спостерігається", - зазначає Фріз.
За її словами, доповідач чітко розподіляє ситуацію на Донбасі та в Криму. У доповіді міститься висновок про те, що країни мають посилювати тиск на РФ.
Як повідомляла «УМ», Угорщина ініціювала перегляд усіх програм підтримки України в НАТО через мовну норму українського закону «Про освіту».
За цей тиждень російська федерація застосувала проти України більш ніж 1300 ударних дронів, близько 1050 керованих авіаційних бомб і 29 ракет різних типів. >>
До США для зустрічі з американською командою в суботу, 17 січня, прибула українська делегація у складі секретаря РНБО Рустема Умєрова, керівника Офісу Президента Кирила Буданова та голови парламентської фракції "Слуга народу" Давида Арахамії. >>
В Україні в п'ятницю, 16 січня, набув чинності закон, який запроваджує інститут множинного громадянства (підданства). >>
Новопризначений міністр енергетики Денис Шмигаль заявив, що в Україні не залишилося жодної електростанції, яку б не атакували російські війська. >>
На тимчасово окупованій території Донецької області в 2026 році росія планує розпочати масштабну програму геологорозвідувальних робіт, розраховану до 2031 року. >>
За основу Верховна Рада 15 січня прийняла законопроєкт № 11328, який посилює захист домашніх тварин. >>