22 роки тюрми: в рф засудили українця за «тероризм на кримській залізниці»
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
Мітинг у Донецьку в 2012 році (ілюстрація)
У новому дослідженні американського аналітичного центру RAND повідомляється про небезпеку підриву Росією державності в Україні, країнах Балтії та інших сусідніх країнах за допомогою маніпуляцій громадською думкою російськомовного населення, особливо за допомогою соцмереж.
Про це повідомляє Радіо свобода.
Експерти зазначають, що особливу роль у підриві держави Росія надає росіянам, російськомовним та проросійським організаціям.
"Там, де це можливо, вона використовує росіян та російськомовне населення. У більш віддалених країнах ЄС і НАТО Кремль намагається досягти політичного паралічу, створюючи інформаційний хаос, розбурхуючи страхи та знижуючи довіру до західних і демократичних інститутів", - зазначають аналітики.
У дослідженні зазначається, що найбільш ефективною тактикою у Кремлі вважають вбивання клину між етнічними росіянами і російськомовним населенням та відповідними державами - в Україні, Латвії, Литві, Естонії, меншою мірою - у Молдові та Білорусі.
Проте на передньому краї боротьби залишається Україна, проти якої застосовується весь арсенал підривних засобів ще з 2014 року, зауважує один з авторів звіту Тодд Гельмус.
"Ніде загроза не є більш відчутною, ніж в Україні, яка залишається головним полем бою для пропаганди з часу революції 2014 року. Інші країни в регіоні спостерігають за діями Росії, зокрема за анексією Криму і усвідомлюють, що і їм потрібно бути пильними щодо російської пропагандистської кампанії", – говорить дослідник.
Елізабет Бодін-Барон, дослідниця корпорації RAND, яка вивчала роль акаунтів у соціальних мережах, таких як Twitter та Facebook, говорить, що Росія здатна мобілізувати на них потужні ресурси.
"У критичний для себе момент, такий як, наприклад, конфлікт з Україною, Росія спроможна наводнити новинні сайти десятками тисяч коментів щодня", – говорить дослідниця.
Використовуючи нові методи аналізу соціальних мереж, RAND з’ясував, що проросійські активісти у мережі Twitter, які споживають і поширюють проросійську та антиукраїнську пропаганду, складають близько 41 тисячі акаунтів. Протистоять їм у мережі Twitter 39 тисяч користувачів, які виробляють і поширюють проукраїнський та антиросійський контент. Між цими інтернет-громадами є суттєві різниці, які свідчать про те, що з боку Росії "грає" більше ботів, і контент генерується централізовано, хоча кількість ботів не є значною, ані в одному, ані в іншому випадку.
Аналітики корпорації RAND також рекомендують іти шляхом блокування російської пропаганди. Вони радять розробити методи, завдяки яким західні країни зможуть швидше та ефективніше відстежувати та вивчати російську пропаганду, а також вимірювати завдані збитки у формі поширення та впливу пропаганди. Технічні можливості для цього вже зараз має платформа Google. Дослідники закликають аналізувати головні посили російської пропаганди, відчитувати її цілі та стратегію і розуміти тактику.
Серед іншого, вони радять проводити кампанію інформаційної грамотності, для того, щоб збудувати механізми опору всередині ризикового населення, допомогти російськомовним краще розпізнавати фейкову інформацію та пропагандистський контент.
Українця Павла Левченка в росії засудили до 22 років в'язниці за нібито тероризм на залізниці у тимчасово окупованому Криму. >>
На полігоні «Кадамовський» у Ростовській області рф дрони Служби безпеки України висадили в повітря склад боєприпасів. >>
Політику примусової інтеграції українських дітей з тимчасово окупованих територій продовжує російська окупаційна влада >>
18-річний українець Олександр Якущенко, якого незаконно вивезли у рф з Херсонської області, скоїв самогубство у росії. >>
Російське торговельне судно Ursa Major («Велика ведмедиця») затонуло після вибуху в Середземному морі між Іспанією та Алжиром. >>
Нові завдання від володаря росії володимира путіна, ймовірно, отримало російське військове командування, зосереджуючи зусилля на забезпеченні територіальних здобутків, а не на захопленні великих міст. >>