Росія брязкає зброєю після затримання Україною російського судна «Норд»

15:22, 03.04.2018

Російські силові структури неофіційно послали сигнал Україні, що після затримання українськими прикордонниками судна з окупованого Криму, готові за допомогою сил Чорноморського флоту та морської авіації забезпечити судноплавство в Чорному та акваторії Азовського морів.

 

Про це повідомляють "РИА Новости" з посиланням на джерело в силових структурах у вівторок.

 

Так, джерело видання заявило, що "агресивні дії" українських морських прикордонників нібито становлять небезпеку захоплення російських суден і вважають що є загроза "державного піратства".

 

Відзначається, що в зв'язку з цим командування Чорноморського флоту, включаючи морську авіацію, "готове забезпечити безпеку судноплавства" в північно-східній частині Чорного моря та акваторії Азовського моря.

 

Зазначимо, 25 березня корабель морської охорони українських прикордонників затримав в Азовському морі риболовецьке судно-порушник "Норд" під прапором Російської Федерації.

 

У ході перевірки встановлено, що воно зареєстроване в окупованому Росією Криму.

 

Затримане судно із командою відконвоювали до порту Бердянська для проведення подальших перевірочних та процесуальних дій.

 

Вже 30 березня суд заарештував судно "Норд" під прапором РФ, яке затримали українські прикордонники. А 2 квітня капітану рибальського судна "Норд" оголошено підозру у вчиненні кримінального правопорушення за статтею "порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї".

 

Тоді ж у російському МЗС заявили, що, затримавши судно "Норд" під прапором РФ, Україна уподібнилася сомалійським піратам.