У Кабулі загинув українець під час теракту

13:47, 21.01.2018
У Кабулі загинув українець під час теракту

Готель Intercontinental у Кабулі під час штурму.

Громадянин України загинув внаслідок нападу терористів на готель "Інтерконтиненталь" у Кабулі в суботу ввечері.

 

Про це повідомив представник Департаменту консульської служби МЗС України Василь Кирилич у Twitter  в неділю.

 

"У Кабулі внаслідок нападу терористів на готель загинув громадянин України. Консул України вилітає до Кабула. Необхідні оперативні та скоординовані дії на місці трагедії", - написав пан Кирилич.

 

Відомо, що нападники вдерлися у готель Intercontinental у суботу ввечері. Вони стріляли у гостей і персонал, а також використовували гранати.

 

Облога готелю спецслужбами тривала 12 годин, афганські силовики завершили спецоперацію і звільнили будівлю в неділю вранці.  За даними афганської влади, нападників було двоє, вони ліквідовані.

 

Загинули також ще три людини і шестеро було поранені з числа заручників. Ще 153 осіб, в тому числі 41 іноземця, евакуювали. Один із загиблих, за даними афганської влади, був іноземцем (вочевидь, йдеться саме про громадянина України прізвище якого не повідомляється).

 

 

Готель розташований на вершині пагорба і добре охороняється, як і більшість громадських будівель в Кабулі. Це один з двох основних люксових готелів в місті, і в неділю він повинен був прийняти конференцію з інформаційних технологій.

 

Поки що ніхто не взяв на себе відповідальність за напад. Таліби нападали на цей готель в 2011 році, тоді загинула 21 людина, включаючи дев'ять нападників.