Охоронець Яроша Олександр Шумков арештований в Росії

14:52, 29.09.2017
Охоронець Яроша Олександр Шумков арештований в Росії

Олександр Шумков (ліворуч) і Дмитро Ярош.

Колишній охоронець народного депутата Дмитра Яроша Олександр Шумков, який зник місяць тому, перебуває під вартою в російському СІЗО у місті Брянськ. При цьому, відомо, що Шумков  законно пройшов перевірку на кордоні з Росією ще 23 серпня.

 

Про це повідомила журналістам «Української правди» мати зниклого чоловіка Лариса Шумкова.

 

За словами жінки, 26 вересня, пізно ввечері на її домашню адресу надійшов відкритий лист від Слідчого комітету ФСБ РФ у Брянській області, де було сказано, що Олександр Шумков перебуває в Брянському СІЗО.

 

"В листі було сказано, що він був затриманий працівниками ФСБ ще 6 вересня о 15 годині дня за підозрою в "скоєнні злочину" за  ч.2 ст. 282 КК РФ – участь в екстремістських організаціях", - сказала пані Шумкова.

 

І додає: "Я не вірю, що мій син міг добровільно поїхати до Росії. Адже він з 16 років був активним учасником правого руху. Враховуючи його біографію, він розумів, що на нього чекає в РФ".

 

За її словами, син зник ще наприкінці серпня - "просто не повернувся з роботи". Жінка впевнена, що нікуди їхати він не збирався.

 

Власні джерела в прикордонній службі повідомили "Українській правді", що в них є інформація про те, що 23 серпня він нібито на авто, законно перетнув українсько-російський кордон.

 

Лариса Шумкова зауважує, що інформацію про те, що її син нібито затриманий ФСБ РФ отримала ще на початку вересня від одного херсонського сепаратиста.

 

Вона тривалий час нікому не повідомляла про зникнення сина, оскільки точно не знала, де він може бути і боялась нашкодити. Тому, разом із друзями сина із правого руху намагались з’ясувати про нього інформацію.

 

 

Речник ГО "ДІЯ" Андрій "Богема" Шараскін, підтвердив, що Шумков дійсно був охоронцем Яроша: "Ми проводимо власне розслідування".

 

Шумакова звернулася до СБУ,  консульського відділу МЗС України та до уповноваженої з прав людини Валерії Лутковської з відповідними листами.

 

"В СБУ мені сказали, що це не їхня справа, а в МЗС повідомили, що дуже добре, що є лист – оскільки Росія не часто повідомляє про українських полонених. Пообіцяли спробувати дізнатися, що з ним і чи справді він там", - сказала мати.

 

Наразі Шумкова, та херсонські активісти намагаються підключити всі свої зв’язки, аби зрозуміти, яким чином Олександр Шумков міг потрапити до Росії, де і був затриманий і чи справді він знаходиться там.

 

За статтею, за якою арештували Шумкова, в РФ передбачено покарання у вигляді штрафу від 300 до 600 неоподаткованих мінімумів за три роки заробітку, примусових робіт на строк від одного до чотирьох років з обмеженням волі до одного року, або позбавленням волі на строк від двох до шести років.

 

Олександр Шумков народився 1989 року. Під час революційних подій, 2014 та частину 2015 років, він входив до охорони Яроша. Пізніше працював у Чорнобаївській військовій частині, з осені мало розпочатись його навчання задля підвищення освітньо-кваліфікаційного рівня та подальшого просування по військовій службі.