Взялися за старе: польські фермери розпочали страйк перед пунктом пропуску Медика - Шегині
Польські фермери зранку у суботу, 23 листопада, почали страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині". >>
Влада Польщі не зважає на протести поляків.
Сенат Польщі схвалив нову редакцію суперечливого закону про Верховний суд, не зважаючи на масові протести поляків, які прокотилися країною у п’ятницю.
Про це повідомляють ЗМІ Польщі.
Голосування відбулося в ніч на суботу: 55 сенаторів висловилися "за", а 23 - "проти". Під час голосування під стінами Сенату і Верховного суду в центрі Варшави тривали масові акції протесту.
Раніше цей закон схвалила нижня палата парламенту - Сейм. Тож закон набуде чинності після підпису президента Польщі Анджея Дуди.
Закон, серед іншого, передбачає звільнення з посад суддів Верховного суду, за винятком тих, яких призначив президент, і надає президентові право керувати діяльністю судів.
Нагадаємо, 21 липня Сейм Польщі у третьому остаточному читанні попри протести прийняв закон про Верховний суд.
Польська опозиція вважає документ "замахом на демократію" в країні. Його прийняття супроджувалося масовими протестами. Документ зустрів критику і за кордоном.
Згідно з ним, Верховний суд країни підпорядковуватиметься міністерству юстиції, яке зможе самостійно призначати голів апеляційних та окружних судів, без консультацій з представниками органів правосуддя.
Як повідомляла «УМ», упродовж останніх кількох днів у різних містах Польщі тривають протести проти запропонованих змін, зокрема під парламентом країни у Варшаві.
У Єврокомісії закликали владу Польщі утриматися від змін у судовій системі. Натомість, у Варшаві відповіли, що такі заяви Брюсселя є безпідставним втручанням у внутрішні справи країни.
Польські фермери зранку у суботу, 23 листопада, почали страйк перед пунктом пропуску "Медика – Шегині". >>
До довічного позбавлення волізасудили депутата Сергія Батрина, який підірвав гранати в будівлі Керецьківської сільської ради, що на Закарпатті. >>
Відкриття у Польщі бази протиракетної оборони США в Міністерстві закордонних справ росії назвали провокацією та пригрозили потенційним ударом по ній. >>
Ніхто із прокурорів, котрі незаконно обвинувачували учасників Євромайдану, і жоден суддя, який їх судив, станом на зараз не притягнуті до відповідальності. >>
Касаційний господарський суд у понеділок, 19 листопада, підтримав рішення Північного апеляційного господарського суду про те, що Довженко-Центр не має права оскаржувати рішення про його реорганізацію. >>
Військовослужбовця 56 бригади Сергія Гнезділова підозрюваного в дезертирстві Київський апеляційний суд рішенням від 19 листопада залишив під вартою. >>