На Сумщині Порошенко передав дрони та техніку у 10 підрозділів, фото
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>
Комітет із захисту журналістів (CPJ) у своєму звіті щодо розслідування вбивства Павла Шеремета закликає президента Петра Порошенка задіяти достатні ресурси для притягнення до відповідальності винуватців убивства Павла Шеремета, яке було скоєно у Києві ще рік тому.
Звіт із назвою "Відмова від правосуддя: розслідування вбивства Павла Шеремета в Україні не дало результатів" було презентовано представниками CPJу вівторок.
"Справа заморожена. Мотиви не підтверджені, велику кількість часу і зусиль витратили на розшук слідів злочину - і це не дало жодних ниточок. Натомість ознакам убивства дуже мало уваги приділили", - зазначив автор звіту Крістофер Міллер.
За його словами, слідчі досі не встановили убивць, які підклали вибухівку під автомобіль Шеремета. Пан Міллер також звернув увагу на свідчення колег та потенційних свідків, які стверджують, що слідчі їх не викликали на ретельний допит.
"Сім'я Павла, друзі та журналісти, з якими я говорив, звинувачували владу в нездатності до роботи, недбалості і саботажі", - додав він.
Автор звіту також нагадав, що СБУ видалила відео з деяких камер спостереження. Також, на його думку, слідчі органи - СБУ, Нацполіція і Генпрокуратура - заважають один одному у розслідуванні справи.
Водночас координатор програми Комітет захисту журналістів у Європі та Азії Ніна Огнянова заявила, що у звіті міститься два основних блоки рекомендацій – українській владі і міжнародній спільноті.
"Комітет захисту журналістів закликає офіційних осіб пожвавити розслідування, зосередитися на роботі Шеремета в Україні як на можливому мотиві злочину і підтримувати будь-яке паралельне незалежне розслідування, а ЗМІ постійно доповідати про результати", – зазначила вона.
Крім того, пані Огнянова публічно закликала Білорусь відновити громадянство Павла Шеремета. У Комітеті захисту журналістів вважають, що російська та білоруська влада має сприяти у розслідуванню загибелі журналіста
Комітет також закликає адміністрацію Президента України вимагати регулярних звітів про хід слідства та проінструктувати відповідні відомства стосовно оприлюднення цих звітів, а також розглянути можливість запрошення незалежних міжнародних слідчих з метою розслідування вбивства Павла Шеремета.
У звіті також міститься заклик до Євросоюзу виступити із жорсткою заявою, закликаючи українську владу оперативно притягти усіх винуватців, зокрема організаторів цього злочину, до відповідальності.
Крім того, комітет закликає ЄС порушувати питання про справу Шеремета в двосторонніх обговореннях з українською владою до остаточного розслідування його вбивства.
Як повідомляла «УМ», напередодні Президент України Петро Порошенко провів зустріч з родиною Павла Шеремета і представниками Комітету із захисту журналістів.
Глава держави підкреслив, що правоохоронні органи найближчим часом публічно прозвітують щодо результатів слідства.
Нагадаємо, журналіст Шеремет загинув 20 липня 2016 року у центрі Києва внаслідок підриву автомобіля. Силовики кваліфікують загибель журналіста як умисне вбивство.
У поліції повідомляли, що над розслідуванням обставин убивства працює 50 фахівців, основна версія загибелі Шеремета - його професійна діяльність.
Партію дронів та техніки у 10 бригад і батальйонів Петро Порошенко привізна Сумщину. Вартість допомоги перевищує 40 мільйонів гривень. >>
Допомогу бригадам, які беруть участь в українській операції на Сумщині, привіз лідер "Європейської солідарності" Петро Порошенко. >>
Всі 27 народних депутатів фракції «Європейська Солідарність» опублікували заяву, у якій висловилися про готовність взяти на поруки українського ексрозвідника Романа Червінського. >>
Міжнародний демократичний союз (IDU) виступив із закликом до української влади щодо негайного дозволу виїзду п'ятого президента України та лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка у Вашингтон для участі у Форумі IDU. >>
Прикордонники не випустили п’ятого президента України Петра Порошенка у відрядження за кордон, до Польщі та США >>
Новий етап амбітного і масштабного проекту, що допоможе «зробити невидимою» для ворога кожну бригаду ЗСУ: фонд Порошенка передав українським бійцям потужні мобільні засоби РЕБу. >>