Клята бюрократія: тисячі литовських дронів «прилетять» в Україну із значною затримкою, фото
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
На церемонію поховання Любомира Гузара приїхали 600 священників з України і світу.
Блаженнішого Любомира Гузара поховали у крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового (УГКЦ), що на Лівому березі Києва у понеділок.
Труну з Блаженнішим Любомиром виносили з храму під оплески вірян.
Процесія під проводом глави УГКЦ Святослава Шевчука пройшла до окремого входу в спеціальне підвальне приміщення храму для поховань (крипт), куди й занесли труну з Любомиром Гузаром.
Під час заупокійної літургії храм був заповнений вірянами, а також священнослужителями УГКЦ з різних областей України та з-за кордону. Загалом на церемонію поховання приїхало 600 священослужителів.
Глава Української греко-католицької церкви Святослав Шевчук заявив у проповіді на похованні, що Блаженніший Любомир Гузар був патріархом, якого можна назвати Кобзарем наших днів, а не церковним чиновником чи церковним олігархом.
"Він був нашим патріархом. Але, знаєте, сьогодні є різні патріархи. Хтось уподібнюється до державного чиновника, хтось до вірнопідданого служаки, хтось до олігарха. А Дух Святий уподібнив нашого блаженнішого до дивного і химерного Перебенді, Кобзаря наших днів. І тому ми вже відчуваємо, що "його пісня, його дума не вмре, не загине", вона вже його пережила, вже стала історією", - сказав Святослав Шевчук.
Зацитувавши вірша Тараса Шевченка «Перебендя», предстоятель УГКЦ зазначив, що краще оспівати Кобзаря нової незалежної України неможливо.
У заупокійній літургії взяв участь особистий посланець Папи Римського Архієпископ, Секретар Конгрегації Східних Католицьких Церков Циріл (Василь). Він зачитав лист від Папи Римського Франциска з співчуттями та добрими словами про Гузара.
Також для вірян зачитали листа від Львівського митрополита римо-католицької церкви архієпископа Мечислава Мокшицького.
Також участь у церемонії поховання взяли народні депутати, мер Львова Андрій Садовий. А на подвір'ї біля собору віряни стежили за похороном з трансляції на спеціально встановленому екрані.
Як повідомляла «УМ», багаторічний керівник Української греко-католицької церкви Блаженніший Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя внаслідок важкої хвороби.
Наступного дня для прощання труну з тілом кардинала перевезли до Львова, де він народився. До собору Святого Юра, де проходила церемонія, прийшли тисячі вірян.
Назад до Києва траурний кортеж із тілом блаженнійшого Любомира повернувся 3 червня.
26 січня 2001 року Любомир Гузар був обраний головою УГКЦ і мешкав у митрополичих палатах у Львові.
У 2005 році він переніс резиденцію голови церкви зі Львова до Києва. У 2009 році, через погіршення стану здоров’я, він попросив у Папи Римського про зречення від престолу. У 2011 Папа Бенедикт XVI задовольнив прохання. Пізніше Любомир Гузар передав керування церквою Святославові Шевчуку.
Через бюрократію литовські дрони для України, які мали поставити ще до кінця 2024 року, досі на складах у Литві. >>
У нашій державі День українського політв'язня відзначають 12 січня. >>
В Україні в Інститут серця вперше провели ретрансплантацію серця. >>
Серію робіт «Діти війни», що відображають емоції дітей, які стали свідками воєнних подій створила маріупольська художниця Ірина Федоренко. >>
Списками місць для пошуку та ексгумації останків жертв історичних конфліктів обмінялися Україна та Польща. >>
Необхідні 25 тисяч підписів набрала петиція із закликом ввести санкції РНБО проти колишнього заступника голови адміністрації Януковича Андрія Портнова. >>