Російський корабель намагався захопити український катер біля Криму

09:49, 06.05.2017
Російський корабель намагався захопити український катер біля Криму

У Чорному морі російський корабель спробував захопити український рятувальний катер. Про це повідомляє прес-служба Міністерства інфраструктури України.
 
"24 квітня 2017 року під час проведення рятувальниками морської пошуково-рятувальної служби в Чорному морі, в районі Скадовську, штатних навчань російській корабель здійснив спробу захоплення українського рятувального катеру. Команда українського катеру не допустила захоплення судна", - йдеться в повідомленні.
 
Відзначається, що кораблі Росії, які базуються в анексованому Криму, наблизилися до українського катеру і вийшли в ефір з вимогою "застопорить ход и лечь в дрейф".
 
Команда українського катера відмовилася виконувати протиправні вимоги, зазначивши, що катер знаходиться в територіальних водах України, після чого взяла курс на Скадовськ.
 

Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що екіпаж рятувального катера буде нагороджений за професіоналізм.

У так званому "Прикордонному управлінні ФСБ в Республіці Крим" прокоментували спробу захоплення українського рятувального катера. Заявили, що судно вело фото і відеозйомку судів. Його вхід в "російські територіальні води" біля берегів окупованого Криму припинили "прикордонники".
 
У повідомленні йдеться, що інцидент стався 23 квітня, тоді як за даними Міністерства інфраструктури – 24 квітня.
 
Вийшовши в ефір, командир сторожового катера повідомив українського капітана, що подальший рух зазначених курсом призведе до порушення російського державного кордону. У відповідь капітан катера заявив, що не порушував кордон і вже йде курсом на порт Скадовськ, йдеться в повідомленні "РИА Новости": "Капітан українського рятувального катера самостійно ліг на заявлений курс і зник у зазначеному напрямку".