В Україні стартувала програма «Доступні ліки»

12:46, 01.04.2017
В Україні стартувала програма «Доступні ліки»

Уляна Супрун напередодні пояснила, як працюватиме програма "Доступні ліки".

Урядова програма «Доступні ліки» стартувала в Україні 1 квітня. Програма надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет II типу.

 

Про це нагадує в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook  у суботу.

 

Звертаючись до лікарів керівник МОЗ наголошує, що вони вже можуть «приписувати своїм пацієнтам діючі речовини, що є у нашому переліку, а вони зможуть обирати собі ліки з цими речовинами безкоштовно чи з невеликою доплатою».

 

І нагадує важливий нюанс: доступні ліки за програмою пацієнти зможуть отримати тільки з правильно виписаним рецептом. Також на кожну призначену лікарем діючу речовину має бути виписаний окремий рецепт.

 

 

Такі препарати можна буде придбати тільки у аптеках, які підписали відповідні договори із місцевою владою і мають відповідну наліпку, яка засвідчує участь у програмі «Доступні ліки».

 

«Обов’язково розповідайте своїм пацієнтам про програму «Доступні ліки», пояснюйте їм, як це працює. Адже від вас також залежить, чи запрацює ця програма на повну силу. Разом ми зможемо зробити українську медицину якісною та ефективною!», - закликає пані Супрун.

 

Вона також презентувала плакати, які пояснюють, як працює та на кого розрахована урядова програма. За словами керівника МОЗ, такі плакати українці зможуть побачити у своїх лікарнях та в аптеках-учасницях програми.

 

 

«Україні час приєднатися до тієї частини світу, яка дбає про своїх громадян і забезпечує їх якісними ліками. Саме тому ми запровадили програму «Доступні ліки». Вона має забезпечити кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смерті», - наголосила Уляна Супрун в іншому пості.

 

За її словами, реєстр ліків з’явиться 4 квітня, оскільки ще триває збір заявок від виробників.

 

Нагадаємо, раніше Уляна Супрун оприлюднила зразок правильного рецепту за яким можна отримати доступні ліки.